skip to Main Content
Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie: atrakcje które trzeba zobaczyć

Najważniejsze atrakcje Wysp Kanaryjskich i co zobaczyć.  Wyspy Kanaryjskie to bardzo dobre miejsce do spędzenia niezapomnianych wakacji. Najpopularniejsze z nich, na które latają z Polski samoloty to: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura. Wszystkie wyspy są pochodzenia wulkanicznego ale każda z wysp jest inna. Czym się różnią i dla kogo idealna będzie ta konkretna? O tym będzie w tym wpisie na naszym blogu.

Wyspy Kanaryjskie: atrakcje Teneryfy

To największa z Wysp Kanaryjskich. Jest też najbardziej różnorodna, zupełnie inna jest północ wyspy a zupełnie inne południe. Do tego na środku znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide. Na południu jest najlepszy klimat, jest najcieplej, znajdziemy tu wiele pięknych plaż i wszystkie najsłynniejsze wakacyjne kurorty.

Teide

Jak już wspominaliśmy to najwyższy szczyt Hiszpanii. Kolejką można wjechać na wysokość aż 3550 m.n.p.m. Trzeba przygotować się z ubiorem, na szczycie niemal cały rok leży śnieg. Znajdują się tu liczne trasy spacerowe a krajobraz zachwyca.

Loro Park

To park rozrywki gdzie pierwsza rolę grają wspaniałe zwierzęta jak lwy morskie, delfiny i orki. Do tego papugi i pingwiny. Wizyta w Loro Parku to idealna propozycja dla całej rodziny, pod wrażeniem występów będą i dzieci i rodzice.

Klify Los Gigantes

Kolejna niesamowita rzecz do zobaczenia na Teneryfie. To olbrzymie klify o wysokości 600 m, najlepiej je oglądać z łodzi od strony morza lub z okna hotelu położonego w sąsiadującej miejscowości Puerto de Santiago.

Masca

To niewielka miejscowość położona na północno-zachodnim wybrzeżu, prowadzi do niej fantastyczna droga z wieloma serpentynami, strome podjazdy i niesamowite widoki – to zapamiętacie na długo.

Siam Park

To olbrzymi park rozrywki idealny dla całej rodziny. Cały dzień szaleństw na wodnych zjeżdzalniach, basenie ze sztuczną, kilkumetrową falą, wodny plac zabaw. To najlepszy Park Wodny roku 2017.

Plaże na Teneryfie

Cechą charakterystyczną plaż na Teneryfie jest ciemny, wulkaniczny piasek. Wyglądają naprawdę przepięknie, do najważniejszych plaż na wyspie należą: Playa de la Arena, Playa de Las Teresitas, Playa de los Gigantes, Playa de la Tejita, Playa de Fañabé, Playa El Bollullo, Playa de Masca, Playa Jardín, Playa de las Vistas, Playa de Benijo, Playa del Duque.

Wyspy Kanaryjskie: atrakcje Gran Canarii

Gran Canaria jest zielona, górzysta, oferuje wspaniałe krajobrazy, piękne plaże i miasta z ciekawą, kolonialną architekturą.

Las Palmas

To piękne miasto w kolonialnym stylu. Zobaczymy to zachwycającą architekturę, drewniane balkony, zabytkowe kamienice czy Katedrę. Aby poczuć klimat miejscowości wystarczy pospacerować wąskimi uliczkami.

Wydmy Maspalomas

Rezerwat Wydm Maspalomas to jedna z głównych atrakcji wyspy, wysokie na 20 m położone są na terenie 418 ha. Skąd piasek na Gran Canarii? Piasek został naniesiony przez wiatry z Afryki. To drobny i jasny piasek, na wydmach praktycznie nie ma roślinności więc spacer po nich przypomina spacer po pustyni.

Puerto de Mogan

Miejscowość nazywana jest Wenecją Wysp Kanaryjskich. To bardzo urokliwa miejscowość, domy ozdobione kwiatami, łódki w porcie, kanały wodne. Warto tu przyjechać i spędzić choćby popołudnie.

Wąwóz Guayadeque

Najbardziej zielony wąwóz na Gran Canarii, dół porośnięty jest kaktusami, migdałami, palmami i aloesami. Zapewnia niesamowite widoki.

Ogród Kanaryjski

Największy ogród botaniczny w całej Hiszpanii. Znajdziemy tutaj niezliczone okazy kaktusów i wspaniały las laurowy. Ogród ma powierzchnię 27 ha.

Plaże Gran Canarii

Polecamy piękną, piaszczystą plażę Amadores , i wcale nie przeszkadza fakt, że plaża jest sztucznie zbudowana. Drugie miejsce to plaża przy Wydmach Maspalomas, naturalnego piasku jest tutaj pod dostatkiem.

Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa
Klify Los Gigantes - Teneryfa
Teide - Teneryfa
Loro Park - Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie: atrakcje Lanzarote

To najmniej znana z Wysp Kanaryjskich ale oferuje bardzo wiele. Zarówno miłośnicy leżenia jak i zwiedzania będą zadowoleni. Połowę wyspy zajmuje Park Narodowy a od strony wschodniej znajdziemy bardzo ładne, piaszczyste plaże.

Park Narodowy Timanfaya

Park zajmuje sporą część wyspy i zwiedzanie odbywa się z autokaru. Od razu małe wyjaśnienie, dzieje się ta dlatego, żeby nie niszczyć tego wyjątkowego miejsca. Jak wiemy turyści mają zawsze pokusę zabrania kawałka zwiedzanego miejsca ze sobą, tu nie jest to możliwe. Władze bardzo dbają o zachowanie parku w stanie nienaruszonym. Poza autokarem jesteśmy tylko przy budynku restauracji znajdującej się na szczycie góry, zaprojektowana została oczywiście przez Cesara Manrique. Obok restauracji odbywa się pokaz związany z aktywnością wulkaniczną tego miejsca, robi naprawdę duże wrażenie.

Dla kogo Wyspy Kanarysjkie? Dla każdego, wypoczynek, wycieczki czy sporty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podwodne Muzeum Atlantyku

Kolejna unikalna atrakcja to podwodne muzeum. Na głębokości 14 m znajdują się rzeźby, które jeszcze przez zanurzeniem zachwycały oglądających. Muzeum znajduje się obok turystycznej miejscowości Playa Blanca. Przedstawione są różne sceny, od turystów robiących selfie po łódź z imigrantami. Jest to wyjątkowa atrakcja dla tych turystów, których pasją jest nurkowanie.

Jameos del Agua

Kolejne wyjątkowe miejsce na skalę światową. Światową ponieważ to najdłuższa jaskinia na świecie pochodzenia wulkanicznego. Znany tunel jaskini mierzy 6 km, a nazwa pochodzi od małego jeziorka znajdującego się wewnątrz jaskini – Jameos właśnie. W grocie wulkanicznej umiejscowione jest audytorium na ok 500 os i panuje tutaj bardzo dobra akustyka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie i naprawdę polecamy tak zaplanować wizytę w tym fantastycznym miejscu by trafić na koncert. Jeżeli szczęście nie dopisze i nie uda się być w czasie koncertu to polecamy usiąść na chwilę w kawiarni, zamówić coś do picia i delektować się widokiem tego wspaniałego miejsca.

Winnice

Winnice zachwycą chyba każdego. Na początek trochę informacji, na wyspie nie ma rzek i łatwo dostępnej wody. Odkryto, że czarna, wulkaniczna skała ma właściwość pochłaniania wilgoci z powietrza. I właśnie dzięki tej skale możliwa jest produkcja rolnicza na wyspie. Szczególnie udaje się winogrono szczepu Malwazja, wino jest naprawdę pyszne, wytrawne ale wyczuwa się delikatną słodycz, naprawdę polecamy kupić ten gatunek wina. Widok winnicy jest unikalny, każdy krzak winogrona otoczony jest kamiennym murkiem. Chroni to przed bardzo ciepłym wiatrem z nad Afryki, który wieje w lipcu. Bez tego zabezpieczenia krzak nie miałby szans na przetrwanie. Polecamy dwie najlepsze winiarnie na Lanzarote – Bodega Stratus i Bodega El Grifo.

El Golfo

Zatoka El Golfo to obowiązkowy punkt zwiedzania Lanzarote. Z parkingu idziemy niedaleko wąską ścieżką, dochodzimy do punktu widokowego i naszym oczom jawi się widok niezwykły. Kolorowe skały, po prawej stronie niebieskie morze a po lewej jeziorko z zieloną wodą. Kolor woda zawdzięcza glonom, które się w niej rozwijają.

Plaże Lanzarote

Na Lanzarote od strony wschodniej znajdują się plaże z jasnym piaskiem, który został naniesiony z Afryki przez silne, gorące wiatry, które wieją w miesiącu lipcu. Do najładniejszych plaż należą te w miejscowościach: Costa Teguise, Puerto del Carmen i Playa Blanca.

Jeżeli zainteresowało Was Lanzarote to więcej o wyspie znajdziecie TUTAJ

Wydmy Maspalomas - Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria

Wyspy Kanaryjskie: atrakcje Fuerteventury

Największym skarbem Fuerteventury są przepiękne plaże. I jak to jest w przypadku innych wysp piasek na nie został naniesiony z Afryki przez wiatry wiejące tu, głównie w miesiącu lipcu. W końcu do wybrzeża Afryki jest stąd tylko 100 km.

Ajuy

To niewielka miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu. Jest to urokliwe miejsce z piękną, wulkaniczną plażą z czarnym piaskiem, od strony zachodniej plaże sa właśnie takiego typu, nie ma tu piasku znad Afryki.

Zarezerwuj wakacje na Wyspach Kanaryjskich już dzisiaj
  Corralejo

  Miejscowość położona jest na północy wyspy, z portu można popłynąć na sąsiednia Lanzarote, podróż trwa ok 45 minut. W Corralejo znajduje się Park Przyrodniczy Wydm Corralejo, piasek dosłownie przesypuje się tutaj przez drogi prowadzące do miejscowości.

  Plaża Cofete

  To jedna z najładniejszych plaż na wyspie, na codzień opuszczona miejscowość ożywa tylko w czasie weekendów i terminów urlopowych w Hiszpanii.

  Caleta de Fuste

  To turystyczna miejscowość położona mniej więcej po środku wschodniego wybrzeża. Charakterystycznym miejscem jest tutaj bardzo ładna plaża położona w zatoce. Chroni to plażę przed wysoką falą, polecamy Caleta de Fuste na urlop w okresie zimowym.

  Sotavento

  Słynna plaża ciągnąca się kilometrami, to tu co roku organizowane są zawody w windsurfingu, nawet rangi mistrzostw świata. To idealne miejsce to tego sportu z powodu odpowiednich wiatrów.

  Jandia, Costa Calma i Moro Jable

  To trzy najbardziej znane i najpopularniejsze kurorty znajdujące się na południu wyspy. Bardzo dobre hotele leżące przy plażach, brak tłumów i kameralna atmosfera powoduje, że są to idealne miejscowości na wakacje.

  Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote
  Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote
  Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote
  Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote

  Wyspy Kanaryjskie: atrakcje sportowe

  Rowery

  Nie sposób mówiąc o Wyspach Kanaryjskich nie wspomnieć o rowerach. Teneryfa i Gran Canaria do idealne miejsca do treningów na rowerach szosowych i MTB. Dobrej jakości asfalty, mały ruch samochodowy, podjazdy o długości nawet kilkunastu kilometrów i piękna pogoda przez cały rok. To atuty rowerowe Wysp. Wystarczy powiedzieć, że najlepsze grupy zawodowe trenują w okresie jesień-wiosna właśnie na Teneryfie albo Gran Canarii. Jak spakować rower do samolotu możecie przeczytać TUTAJ.

  Windsurfing i Kitesurfing

  To drugi, po rowerach sport, który na poziomie światowym można uprawiać na Wyspach a konkretnie na Fuerteventurze. Wieje tu praktycznie przez cały rok.  Latem znajdziemy najlepszy wiatr a zima najlepszą falę. Na miejscu wypożyczycie sprzęt i skorzystacie z wysokiej jakości szkół windsurfingowych. Niewiele jest tak dobrych na świecie miejsc do uprawiania Windsurfingu i Kitesurfingu. A to wszystko w dobrej cenie przez cały rok.

  Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura
  Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura
  Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura
  Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top