skip to Main Content
Meksyk

Meksyk wakacje na Riviera Maya

Meksyk wakacje – relacja Soleno

Meksyk jest idealny na wspaniałe wakacje. O tym będzie ten tekst 🙂

Wreszcie wróciliśmy do normalnego podróżowania. Jako specjaliści od oferty egzotycznej musimy, i oczywiście też chcemy, odwiedzać wszystkie kierunki egzotyczne dostępne na polskim rynku. Doradzanie w kwestii dalekich podróży to zawsze większa odpowiedzialność choćby ze względu na duże wyższe ceny takich wyjazdów. Dlatego w ostatnich latach byliśmy w Emiratach Arabskich, Omanie, Zanzibarze, Dominikanie, Malezji, Tajlandii, Panamie, Malediwach, Wenezueli – Isla Margarita, czy wreszcie 2 razy na Kubie. Teraz czas na słynny Meksyk. Czym nas zaskoczył? O tym w naszej relacji. Meksyk i wakacje na Riwiera Maya.

Meksyk – bezpieczeństwo

Słysząc Meksyk prawie każdy widzi przed oczami sceny z serialu Narcos. I co za tym idzie pojawiają się obawy o bezpieczeństwo. Od razu trzeba powiedzieć, że obawy nieuzasadnione. Nie będziemy zachęcać do spacerów nocą po ciemnych zakamarkach ale prawda jest taka, że zachowując zwykłe zasady bezpieczeństwa nic nam nie grozi. Kurorty turystyczne jak np Playa del Carmen tętnią turystycznym życiem i są całkowicie bezpieczne. Będąc na Riwiera Maya zobaczycie turystów, którzy normalnie spacerują z hotelu do centrum miasta, oczywiście jeżeli ktoś uzna, że to lepsze rozwiązanie to może zamiast spaceru wybrać taksówkę. Najlepiej taką taksówkę zamówić w hotelowej recepcji. O warunkach podróżowania do Meksyku na tronie rządowej – tutaj.

Meksyk – plaże

Oto dlaczego w tym właśnie miejscu powstały słynne kurorty jak Cancun, Playa del Carmen czy Tulum. Plaża, ciągnąca się kilometrami, piaszczysta, z łagodnym wejściem do wody. Niesamowity kolor wody, tylko przy brzegu zmącony przez piasek. Ale coś za coś, idealny kryształ jest tam gdzie plaża jest żwirowa albo kamienista. Plaże są federalne a to oznacza, że nawet hotelowa plaża nie może zajmować pasa o szerokości ok 5 m wzdłuż morza. Pozwala to na bezproblemowe spacery, spacer 10 km piaszczystą plażą? Bardzo proszę. Na plaży znajdują się spoty kitesurfingowe i wypożyczalnie sprzętu pływającego. Bardzo popularne są skutery wodne, małe katamarany czy widowiskowy parasail – wielki spadochron, który ciągnie za sobą motorówka.

Meksyk
Meksyk
Meksyk
Meksyk

Meksyk wakacje - hotele

Meksyk – jakość serwisu

Drugi największy atut Meksyku to hotele. Są tu duże resorty położone bezpośrednio przy plaży. A duży hotel to dużo możliwości spędzania czasu. Znajdziemy tu mnóstwo animacji dla dzieci, propozycje zajęć sportowych, wieczorne animacje w specjalnie to tego wybudowanych amfiteatrach, siłownie a nawet profesjonalne szkółki nurkowe. Jedno jest pewne, w hotelach nikt nie będzie się nudził. Hotele wyróżniają się też jakością serwisu. Wyżywienie to absolutny światowy TOP. Niezwykle duży wybór pysznego jedzenia, od wysokiej jakości steków, przez ryby i owoce morza po niesamowite owoce. A komu i tego będzie mało może odwiedzić jedną z wielu restauracji ala carte. Na koniec trzeba wspomnieć o alkoholach, tu również poziom jest bardzo wysoki, w hotelach serwuje się alkohole importowane znanych marek, tu nie ma wódki z daktyli 🙂 Tu jest firmowe whisky, bourbon czy gin.

Dla kogo wakacje w Meksyku? Dla chcących wypocząć na pięknej plaży w hotelu z najwyższym poziomem wyżywienia. Ale też dla chcących zwiedzać, Jukatan to istna kopalnia zabytków.

Meksyk – pogoda

Kiedy jest najlepsza pogoda w Meksyku? Od listopada do maja to okres gdy pogoda będzie najlepsza ze względu na małą ilość opadów. To oczywiście nie oznacza że od czerwca do października wyjazd do Meksyku to zły pomysł. Opady są wtedy intensywne ale dość krótkie. Dlatego Meksyk to kierunek całoroczny.

Meksyk – przeloty

I tu jest wielki atut tego kierunku. Mamy dostępne cały rok bezpośrednie przeloty z Warszawy, Katowic i Poznania. Loty realizowane są Dreamlinerem PLL LOT. To gwarantuje bezpieczeństwo i odpowiednią jakość usług.

Meksyk – cenoty

Cenoty zasługują na szczególną uwagę. To naturalne studnie krasowe, które są wypełnione wodą. Cenoty to jeden z największych skarbów Jukatanu. Jest ich kilka tysięcy a większość z nich nawet nie zostało jeszcze zbadanych. Mogą występować w formie otwartej gdzie widzimy duży otwór a na dole taflę krystalicznie czystej wody. Ale są też formy ukryte, do takiej cenoty schodzimy w dół przez mały otwór. Jedno jest pewne, wizyta w cenocie to niesamowite przeżycie. Dla chcących się w niej wykąpać ważna informacja – woda w cenocie ma ok 24 stopnie ale bywa też w okolicy 20 stopni.

Meksyk
Meksyk
Meksyk
Meksyk

Meksyk wakacje - co zobaczyć

Meksyk wakacje – Chicen Itza

Jeżeli zabytek jest wpisany na listę UNESCO a dodatkowo znajduje się też wśród 10 nowożytnych cudów świata to mamy gwarancję, że zrobi wielkie wrażenie. I tak jest, Chichen Itza to prekolumbijskie miasto założone przez Majów. Od razu rzuca się w oczy coś na wzór piramidy, to Grobowiec Kapłana, majestatyczna budowla to centralne miejsce Chichen Itza. Obok drugi budynek – Świątynia Wojowników. Jest jeszcze coś wyjątkowego – rytualne boisko do gry w piłkę, to właśnie gra w piłkę była dla Majów najświętszym obrządkiem. Polecamy zwiedzanie Chicen Itza z przewodnikiem ponieważ usłyszycie bardzo dużo ciekawych informacji. To jedno. Tych miejsc gdzie poza widokami równie ważne jest to co usłyszymy.

Zarezerwuj swoje super wakacje z Meksyku już dzisiaj!
  Meksyk wakacje – Coba

  Drugie prekolumbijskie miasto, które możemy zwiedzić będąc na Jukatanie. W odróżnieniu od Chichen Itza jest to miejsce bardziej ukryte w dżungli. Coba została odkryta przez przypadek podczas obserwacji zdjęć lotniczych. Zauważono idealnie proste drogi wybudowane przez Majów a prowadzące do Coby. Potem rozpoczęto próbę odebrania miasta dżungli a efekt możemy zobaczyć podczas wycieczki. Znajduje się tutaj najwyższa majańska piramida, obserwatorium astronomiczne i oczywiście boisko do gry w rytualną piłkę.

  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk

  Meksyk wakacje - atrakcje

  Meksyk wakacje – Valladolid

  Miasto to perła architektury kolonialnej. Wygląda jak jedno z wielu miast budowanych przez Hiszpanów, centralny plac, na nim kościół i promieniście odchodzące ulice. Pełno tu sklepików z pamiątkami i klimatycznych restauracji. Warto odwiedzić muzeum czekolady, w którym można też kupić bardzo dobrej jakości meksykańską kawę. Miasto nadaje się na 2-3 godzinną wizytę podczas wycieczki ale warto też zostać tu na nocleg i ruszyć w miasto żeby zakosztować życia nocnego.

  Meksyk wakacje – Tulum

  Tulum kojarzy się z plażą, na której znajdują się słynne tzw spoty instagramowe. Ale Tulum to coś więcej, to ruiny starożytnego miasta a do tego miasta spektakularnie położonego. Nie będzie przesada stwierdzenie, że to jedno z najładniejszych miejsc na świecie. Przez Tulum prowadzi trasa spacerowa, idąc nią widzimy pozostałości majańskiego miasta ale najlepsze będzie to co zobaczymy wchodząc na klif. Niesamowity widok w dół na przepiękną plażę. I do tego turkusowy kolor wody. To wszystko robi ogromne wrażenie, które nawet trudno oddać na zdjęciach.

  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk
  Meksyk

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top