skip to Main Content
Jak spakować rower do samolotu 4

Jak spakować rower do samolotu

Przewożenie roweru samolotem to częsty problem osób które jeżdżą na codzień rowerem i chcą go zabrać też na wakacje. Po co zabierać ze soba rower jeżeli możemy go bez problemu wypożyczyć na miejscu? Powodów może być wiele ale najważniejszy jest taki że mamy dobrej klasy rower, ustawiony pod siebie, jazdę rowerem traktujemy na poważnie i właśnie swój rower chcemy mieć na wyjeździe.

Kto jeździ dużo rowerem ten wie o co chodzi.

Żeby nadać rower do samolotu należy go porządnie zapakować. Po pierwsze dlatego żeby uchronić rower przed ewentualnym uszkodzeniem a po drugie bardzo często jest to wymóg linii lotniczych. Nie ma idealnego rozwiązania jak zapakować rower i do czego zapakować dlatego przedstawimy wam trzy najpopularniejsze możliwości. Jest jeszcze czwarty sposób czyli zapakowanie roweru do kartonu ale ten sposób zostawmy najbardziej oszczędnym.

Jak spakować rower do samolotu: Torba miękka

Zaletą jest niska cena. Druga bardzo ważna zaleta to bardzo niska waga samej torby. Ma to znaczenie ponieważ przewożąc rower musimy zmieścić się w limicie wagi. Często jest to między 15 a 18 kilogramów. Pakując rower do miękkiej torby mamy praktycznie pewność że limitu wagowego nie przekroczymy. Wada to niski poziom ochrony roweru dlatego raczej polecamy przewozić tak rower z aluminiową ramą szczególnie rower górski. Możemy polecić niedrogą i dobrą jakościowo torbę polskiej firmy Zator. Występuje w kilku rozmiarach.

Jak spakować rower do samolotu

Jak spakować rower do samolotu: Torba usztywniana

Od razu nasz typ czyli Evoc Bike Bag. Jest to bardzo dobra jakościowo torba polecana do rowerów górskich i rowerów szosowych. Jest to kompromis między dobrym zabezpieczeniem a niską wagą samej torby. Jest dużo większa niż torba firmy Zator ale bardzo dobrze przemyślana, posiada kółka ułatwiające przenoszenie. Na plus możemy też zaliczyć bardzo ładny design, Na pewno zrobimy wrażenie na lotnisku. Warto pomyśleć o dokupieniu wewnętrznego stelaża, do którego mocujemy rower w środku torby, poziom ochrony wzrośnie bardzo.

Jak spakować rower do samolotu 2

Jak spakować rower do samolotu: Sztywna walizka

To najbardziej bezpieczny przewóz roweru jaki istnieje. Szczególnie polecany do rowerów z karbonową ramą, które są bardziej wrażliwe na uszkodzenie podczas przewożenia samolotem. Największa wada takiego rozwiązania to duża waga samej torby. Prawdopodobnie będzie się to wiązało z koniecznością dokonania dopłaty do bagażu ale biorąc pod uwagę, że w takiej torbie przewozi się zwykle bardzo drogie rowery jest to rozwiązanie warte rozważenia. Polecamy Thule Roundtrip, bardzo dobrze wykonana i przemyślana konstrukcja, z pewnością posłuży wiele lat. Dodatkowo zapewnia całkowitą ochronę kół co szczególnie ważne w przypadku kół wykonanych z włókna węglowego.

Jak spakować rower do samolotu 3

Na co jeszcze zwrócić uwagę przewożąc rower samolotem? Warto spuścić powietrze z opon lub zmniejszyć ciśnienie ponieważ w luku bagażowym często panuje mniejsze ciśnienie niż na powierzchni ziemi i zdarzają się uszkodzenia opon wywołane gwałtownym wzrostem ciśnienia. Dobrze też trzeba zabezpieczyć widelec i tylny trójkąt ponieważ są to miejsca bardzo podatne na zgniecenia. Warto też stawić się na lotnisku co najmniej 0,5 h wcześniej niż zwykle ponieważ bardzo dużo linii lotniczych bagaż sportowy odprawia dłużej i może być konieczność podejścia do innego okienka przyjmującego bagaże. Jeżeli nie przekraczacie  limitu bagażu to warto do roweru dołożyć jeszcze buty, odzież rowerową i inne rzeczy rowerowe które tym samym nie będą zajmowały miejsca w normalnym bagażu. Jedynie kask warto mieć w bagażu podręcznym ponieważ jest to ochrona waszej głowy i lepiej wiedzieć, że cały czas był traktowany w odpowiedni sposób.

Pamiętajcie że w naszej ofercie znajdziecie całą masę atrakcyjnych rowerowo miejsc takich jak Teneryfa, Gran Canaria, Calpe czy włoskie miejscówki jak Garda czy słynne miejscowości alpejskie.

Współwłaściciel Soleno Marcin Wujec jest instruktorem Polskiego Związku Kolarstwa oraz zapalonym kolarzem i chętnie doradzi w kwestii organizacji wyjazdu czy też kwestiach technicznych lub treningowych.

Pamiętajcie, że przed każdą podróżą należy zapoznać się z wytycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych tutaj.

Na naszym blogu znajdziecie więcej ciekawych wpisów o turystyce. Zapraszamy tutaj.

Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

Back To Top