skip to Main Content

Dominikana Królowa Karaibów

Zastanawiasz się gdzie wyjechać na wakacje zimą? A może masz ochotę na egzotyczne wczasy latem? Pomyśl o Dominikanie, która słynie z rewelacyjnych piaszczystych plaż, ciepłego i turkusowego morza, wysokiej jakości hoteli i all inclusive.  Niezwykła przyroda z tropikalnymi lasami, bajecznie wyglądające plaże  i panujące tu znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych i nurkowania sprawiają, że jest ona jednym z najchętniej wybieranych kierunków na egzotyczne wakacje. Dominikana to prawdziwa Królowa Karaibów. Punta Cana czy Puerto Plata to najbardziej pożądane miejsca na wakacje. Cabarete to za to miejsce idealne do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Dominikana pogoda

Na Dominikanie słoneczna pogoda trwa przez cały rok. Klimat Dominikany należy do bardzo zróżnicowanych; tropikalny-oceaniczny; na zachodzie gorący i suchy, na południowym wschodzie umiarkowanie tropikalny, a na północnym wschodzie podzwrotnikowy wilgotny. Średnie temperatury od + 18 do 31 stp. Celcjusza. Najcieplej jest w strefach przybrzeżnych  a najzimniej w regionach górskich. W ciągu roku występują dwie pory deszczowe – od maja do sierpnia i od listopada do grudnia. Trzeba się wówczas liczyć z opadami, które z reguły są krótkotrwałe (ok. godziny), po czym znów wychodzi słońce. Najcieplej jest od grudnia do lutego oraz pomiędzy lipcem a wrześniem. Wtedy przypada szczyt sezonu turystycznego.

Dominikana Punta Cana Plaża
Dominikana Punta Cana
Dominikana Punta Cana
Dominikana Punta Cana

Wakacje na Dominikanie rejony turystyczne

To niewielkie państwo posiada około 1600 km wybrzeża, które jest jego ogromną atrakcją turystyczną z czego jedną trzecią stanowią rewelacyjne plaże, jedne z najpiękniejszych na świecie. Białe plaże ciągną się nad ciepłym morzem, które mieni się odcieniem turkusu. Na całym wybrzeżu, zarówno na północy nad Atlantykiem jak i na południu, nad Morzem Karaibskim, powstały miejscowości wczasowe pełne luksusowych hoteli.

Dla kogo Dominikana? Dla szukających pięknych plaż, wysokiej klasy hoteli i all inclusive na najwyższym poziomie.

To raj dla amatorów sportów wodnych. Wielu turystów wypoczywa w Playa Dorada, miejscowości słynącej z luksusowych hoteli położonych wśród gajów palm kokosowych. Temperatura wody nie spada tu nigdy poniżej 26 stp.C., panują znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych, od pływania, przez żeglarstwo po nurkowanie. Sezon plażowy trwa tu cały rok, a każdy zakątek wyspy wabi innymi atrakcjami. Również Punta Cana i Cabarete są pełne luksusowych hoteli, przytulnych pensjonatów, licznych klubów i knajpek. Wakacje na Dominikanie możemy spędzić w jednym z bardzo atrakcyjnych regionów.

Dominikana Punta Cana

Punta Cana to 60-kilometrowa plaża położona na Costa del Caco (Kokosowym Wybrzeżu). Atrakcją tej części kraju są: podwodny świat oraz pełen egzotycznych ptaków park narodowy. Dzięki rafom koralowym, które osłaniają zatoki prze potężnymi falami Atlantyku, panują tu idealne warunki do pływania i nurkowania.

Dominikana Puerto Plata

Głównym miastem północnego wybrzeża jest Puerto Plata – w starym centrum wznosi się twierdza San Felipe i wille z XIX wieku, skryte w ogrodach, a dalej przy plaży hotele i pensjonaty oraz park Ocean World w którym jedną z atrakcji jest pływanie z rekinami i delfinami. Warto wjechać kolejką Teleferico na szczyt wzgórza otaczającego miasto, z którego rozpościera się piękna panorama. Na samej górze odwiedzić można piękny park botaniczny oraz rzeźbę Chrystusa stworzonej na wzór tej która jest w Rio de Janeiro.

Dominikana La Romana

Na uwagę zasługuje La Romana, usytuowana na południowo wschodnim wybrzeżu Dominikany. Kiedyś była sennym miasteczkiem, dziś ten luksusowy ośrodek wypoczynkowy przypomina raj. Kompleks jest jednym z najbardziej luksusowych kurortów na Karaibach a w okolicy znajduje się największa cukrowania w kraju.

Dominikana Cabarete

Natomiast Cabarete to jeden z najbardziej znanych ośrodków windsurfingu i kitesurfingu na świecie. Kiedyś spokojna wioska rybacka, dziś tętni życiem i przyciąga turystów.

Dominikana Cabarete Windsurfing
Dominikana Samana
Dominikana Puerto Plata
Dominikana Puerto Plata

Dominikana atrakcje

Wyjątkową przyjemnością na Dominikane jest podziwianie bujnej, tropikalnej roślinności, do której bardzo serdecznie nakłaniamy. Wszędzie rosną pięknie kwitnące bugenwille i żywopłoty z ketmii. Prawdziwa karaibska egzotyka czeka nas jednak w głębi wyspy. Wśród malowniczych gajów palmowych, plantacji trzciny cukrowej kryją się wioski a w przydomowych ogródkach rosną chlebowce, drzewa mango i pomarańcze. Niezwykłym przeżyciem jest wyprawa do parków narodowych. W dwóch sąsiadujących ze sobą, Armando Bermudez i Jose del Carmen Ramirez, znajdują się najwyższe szczyty z Pico Duarte (3175 m n.p.m.).

Dominikana ma 31 parków narodowych i cztery rezerwaty. Dwa spośród najważniejszych znajdują się w Kordylierze Środkowym. Parki Armado Bermudez i Jose del Ramirez rozciągają się u stóp najwyższego wzniesienia na Antylach. Utworzono je w latach pięćdziesiątych XX wieku, aby chronić lasy i ich faunę.

Dominikana jest więc jednym z najciekawszych kierunków wśród Egzotyki zimą.

Odwiedź z nami Dominikanę – zapytaj o ofertę
  Dominikana Plaże
  Dominikana Saona
  Dominikana Hotele
  Dominikana Punta Cana

  Dominikana wycieczki fakultatywne

  Saona

  Niezwykłym miejscem, które nie można ominąć podczas pobytu na Dominikanie jest zjawiskowa wyspa Saona. Położona jest na Morzu Karaibskim. Jest przepięknym miejscem ze zjawiskowymi plażami z jasnym piaskiem i tropikalnym ogrodem mnóstwem cudownych palm. Zielona w stu odcieniach, żółta i złotawa w swej rozbuchanej przyrodzie; bielusieńka na plażach, błękitna, lazurowa, turkusowa. Na wyspę można popłynąć motorówką lub katamaranem. Po drodze jest krótki postój w Piscina Natural. To piaszczysta płycizna z niezwykłym kolorem wody, miejsce na kąpiel w największej „naturalnej wannie” Karaibów i na zrobienie niezwykłych zdjęć oraz spotkanie w wodzie czerwonej rozgwiazdy.

  Półwysep Samana

  To jeden z najatrakcyjniejszych regionów kraju. Otoczony białymi plażami wcina się w błękitne wody Atlantyku. Występuje tam nadzwyczajna koncentracja pięknych krajobrazów, zarówno górskich jak i nadmorskich. To idealne miejsce do obserwowania wielorybów. W zatoczce o tej samej nazwie w styczniu i w lutym pływają stada wielorybów.

  Na półwyspie Samana podziwiać można malownicze wodospad ELLIMON w dżungli, do którego turyści udają się podczas jazdy konno. Woda spada tu efektowną kaskadą. Istnieje możliwość kąpieli u podnóża wodospadu.

  Santo Domingo

  Stolica Dominikany Santo Domingo oddalona jest wprawdzie od największych centrów turystycznych, mimo to warto ją odwiedzić. Najstarsze miasto na wyspie, jest jednocześnie najstarszym miastem kolonialnym świata. Budowle Centro Colonial powstały wkrótce po odkryciu wyspy, na przełomie XV i XVI w. Założył je Bartłomiej Kolumb – brat Krzysztofa. Potem jego syn, Don Diego, wzniósł na chwałę Hiszpanii kilka budowli m.in. zamek Alcazar de Colon; w 1521 roku zbudowana została katedra Santa Maria la Menor. Jej białe ściany z koralowców z daleka błyszczą w tropikalnym słońcu. Przed katedrą wznosi się statua Kolumba. Do dziś trwają, spory czy jego szczątki spoczywają tu, czy w hiszpańskiej Sewilli.

  W czasach Kolumba nazywano Dominikanę, '”Nowym Światem”. Dziś wciąż jest to inny świat, bo serca biją tu znacznie szybciej, ale czas płynie wolniej.  Zapraszamy Państwa do spędzenia wakacji na Dominikanie w komfortowych hotelach z all inclusive położonych przy pięknych plażach oraz do odwiedzenia tej pięknej wyspy podczas rejsu po Karaibach.  To idealny kierunek dla par oraz na podróż poślubną.

  Kierunek ten jest coraz bardziej popularny wśród polskich turystów także dzięki atrakcyjnym ofertom first minute i last minute oraz dzięki bezpośrednim przelotom Dreamlinerem – Rainbow lub Airbusem A330 – Itaka.

  Dominikana Punta Cana
  Dominikana Saona
  Dominikana Saona
  Dominikana Hotele

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top