skip to Main Content
Malediwy

Ahoj Malediwy – nasza relacja z wycieczki

Wycieczka, podczas której spędza się tydzień na morzu, w kameralnym gronie, obserwując piękno Malediwów? Tak. To właśnie Ahoj Malediwy.

Ahoj Malediwy

Jak pewnie zauważyliście nasza praca nie polega tylko na proponowaniu Wam wakacyjnych wyjazdów ale też na osobistym oglądaniu kierunków, hoteli a czasami jesteśmy uczestnikami wycieczek objazdowych. W listopadzie mieliśmy okazję być na bardzo niecodziennej wycieczce, celem wycieczki były Malediwy. Tydzień zwiedzaliśmy te piękne wyspy, pierwsze pięć dni spędziliśmy na łodzi, a ostatnie trzy już na lądzie, nocując na dwóch małych wyspach. Pierwsza część programu to była wycieczka Ahoj Malediwy a druga Koralove Love. Tym sposobem mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch programach wycieczek, które są do zrealizowania na Malediwach. O Koralove Love przeczytacie tutaj.

Jeżeli interesują Cię kierunki egzotyczne to polecamy nasze artykuły o Zanzibarze,  Kubie czy Dominikanie.

Ahoj Malediwy Sandbank
Ahoj Malediwy Sandbank
Ahoj Malediwy Sandbank
Ahoj Malediwy Sandbank

Ahoj Malediwy - Łódź Sharifa

Ahoj Malediwy – łódź Sharifa

Podczas rejsu zakwaterowani jesteśmy na łodzi typu safari o nazwie Sharifa. Na Sharifie znajdują się następujące kabiny:
– Na pokładzie -1 jest 6 kabin 2-3 osobowych, bez okna, każda z łazienką, klimatyzowane.
– Na pokładzie +1 są 2 kabiny 2-osobowe z dużym oknem, posiadają łazienkę i również są klimatyzowane.

Na poziomie 0 znajduje się główna część pasażerska, tu przy wielkim stole wspólnie spożywa się wszystkie posiłki, jest też wielka narożna kanapa, bardzo wygodne miejsce do przesiadywania wieczorem czy też w ciągu dnia. Następne miejsce do spędzania czasu znajduje się na poziomie +1, znajdują się tam komplety wypoczynkowe z technoratanu, to super miejsce na wieczór, idealne na oglądanie zachodów słońca. Na samej górze łodzi znajduje się taras słoneczny z leżakami. To dla najbardziej odważnych amatorów kąpieli słonecznych.

Dla kogo wycieczka Ahoj Malediwy?
Dla tych wszystkich , którzy ponad spędzania czasu w resortach wolą aktywny wypoczynek połączony z obserwacją niesamowitej przyrody Malediwów.

Wycieczka to okazja by zobaczyć jedna z najbardziej niesamowitych zwierząt morskich: rekina wielorybiego, manty, delfina czy rekina wąsatego.

Wycieczka Ahoj Malediwy to tydzień na morzu i ucieczka przed cywilizacją.

Wyżywienie

Wyżywienie to bardzo mocny atut wycieczki Ahoj Malediwy. Posiłki są lokalne, bardzo dużo ryb, trochę kuchni indyjskiej, dużo warzyw, podsumowując – pyszna i zdrowa kuchnia. Codziennie wieczorem załoga rusza motorówką w morze i po godzinie przypływa ze świeżym połowem. Świeższych ryb nie ma nigdzie. Absolutnym hitem jest tuńczyk podawany na śniadanie, przyrządza się go z kokosem, limonką i chilli, gwarantuję, że będziecie zachwyceni. Możliwe jest zamówienie posiłków wegetariańskich ale tak naprawdę wybór dań bezmięsnych jest bardzo duży. Czytałem jedną opinię wegetarianki z rejsu i były tam narzekania na brak różnorodności w posiłkach, sam jestem wegetarianinem i moim zdaniem nie ma na co narzekać tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę, że nie jesteśmy w hotelu ale na kameralnej łodzi, gdzie nie serwuje się na kolację 20 dań.

Alkohole

Na statku znajduje się bogato zaopatrzony bar, kupić w nim można piwo – cena od 5 do 7 dolarów za 0,33l, wina – ok 50-60 dolarów za butelkę oraz mocne alkohole – rum, whisky czy wódka w cenie ok 100 dolarów za butelkę 1 l. Ceny są wysokie jak to na Malediwach ale używając z umiarem są absolutnie do przeżycia. W końcu gdyby komuś zależało na tanim alkoholu to czytałby teraz tekst o Bułgarii a nie o Malediwach 🙂

WIFI

Podczas praktycznie całego rejsu jest dostępny internet, łódź ma własny modem internetowy i sieć wifi. Tylko ok 2 dni jesteśmy poza zasięgiem telefonii komórkowej i zasięgu praktycznie nie ma. Nie ma potrzeby wykupywania na lotnisku karty z internetem.

 

Jak wwieźć alkohol na Malediwy

To częste pytanie turystów. Niby można na tydzień obejść się bez alkoholu ale prawie każdy chce mieć możliwość napicia się ulubionego trunku na wyjeździe. W hotelach po wykupieniu opcji All Inclusive nie ma z tym większego problemu ale udając się na wycieczki jak Ahoj Malediwy czy Koralove Love już jest. Alkohol na Malediwach jest niedostępny poza hotelami, na lotnisku alkohol jest odbierany i trafia do depozytu, można go odebrać na powrocie. Nie ma żadnej kary za próbę wwiezienia alkoholu do kraju. Czy zatem istnieje sposób aby wwieźć alkohol na Malediwy? Odpowiedź brzmi – istnieje. Ale o tym już porozmawiamy gdy Wasz wyjazd zarezerwowany u nas będzie się zbliżał.

Sandbank
Malediwy Sandbank
Malediwy
Malediwy

Ahoj Malediwy rekin wielorybi, manty i rekiny wąsate.

To co jest wielką atrakcją wycieczki Ahoj Malediwy to możliwość obcowania z morskimi zwierzętami. Na pewno zobaczycie manty, po zmroku załoga montuje na rufie łodzi reflektor, zwabione światłem manty przypływają na żerowanie. Zobaczycie niezwykły spektakl, kręcące się monstrualne manty to widok niesamowity.
Przy odrobinie szczęścia jest też okazja spotkać rekina wielorybiego. Załoga wypatruje rekina i gdy jest w pobliżu organizowane jest nurkowanie z tym wielkim, majestatycznym rekinem. Zdjęcia czy film z takiego nurkowania, czy też nurkowania, to pamiątka na całe życie.
W wodzie spotkać tez można małe i całkowicie niegroźne rekiny wąsate, pomimo lekkiego dreszczyku grozy są one całkowicie niegroźne dla

Zapisz się na wycieczkę Ahoj Malediwy już dzisiaj! Wypełnij formularz kontaktowy a my odezwiemy się szybko.
  Sandbank

  Sandbank to malutka wysepka położona na środku oceanu. Sandbanki to jedna z największych atrakcji wycieczki. Na wysepce spędzamy np popołudnie ale też są wieczory, gdy załoga organizuje na sanbanku kolację przy pochodniach. Naprawdę robi to niesamowity klimat.

  Ahoj Malediwy
  Ahoj Malediwy
  Ahoj Malediwy Sharifa
  Sharifa Posiłek

  Ahoj Malediwy program wycieczki

  1. DZIEŃ.
  Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Malediwy.

  2. DZIEŃ. HULHUMALE – ATOL ARI
  Przylot do Male, stolicy Malediwów. Malediwy to 26 atoli i blisko 1300 wysepek rozsianych na przestrzeni około 300 km². Ląd stały stanowi jedynie około 1% powierzchni kraju, a najwyższe wzniesienie osiąga zaledwie ok. 5 m n.p.m. Transfer busem na jacht zacumowany przy wyspie HULHUMALE. Lunch na jachcie. Czas wolny na wypoczynek. Rejs w kierunku ATOLU ARI. Kolacja. Wieczór integracyjny przy muzyce. Nocleg.

  3. DZIEŃ. ATOL ARI: FENFUSHI
  Śniadanie. Rejs w poszukiwaniu rekinów wielorybich, następnie możliwość snurkowania z tymi wspaniałymi zwierzętami. To nie tylko największe rekiny, ale także największe ryby na świecie! Najdłuższy zmierzony osobnik liczył ponad 12 metrów, jednak słyszano o rekinach wielorybich osiągających nawet ponad 18 m. Mimo imponujących rozmiarów, rekiny wielorybie są gatunkiem łagodnym, żywią się planktonem i nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Pływanie z nimi to niezapomniane przeżycie. Dzięki charakterystycznemu ubarwieniu w jasne plamki i pasy, są one bardzo łatwe do rozpoznania. Rejs na wyspę FENFUSHI, na tradycyjny malediwski lunch. Powrót na łódź. Kolacja, nocleg.

  4. DZIEŃ. ATOL VAAVU
  Śniadanie. Rejs w kierunku ATOLU VAAVU. Po drodze możliwość oglądania delfinów w ich naturalnym środowisku, gdzie przemieszczają się całymi stadami. Lunch. Możliwość snurkowania z rekinami wąsatymi. Ten gatunek rekinów zamieszkuje dno oceanu, przy płytko położonych rafach koralowych i nie jest groźny dla ludzi. Kolacja, nocleg.

  5. DZIEŃ. ATOL VAAVU: FULIDHOO
  Śniadanie. Dzień wśród wysepek ATOLU VAAVU, najmniej zaludnionego na całych Malediwach. Wizyta na wyspie FULIDHOO, gdzie można znaleźć wszystko to, co najlepsze w Malediwach: miękki, biały piasek, kameralne plaże, łagodnie schodzące do oceanu. Na wyspach warto skosztować lokalnych przysmaków sprzedawanych przez miejscowych handlarzy i dać się skusić na kokosa, którego orzeźwiająca woda ugasi pragnienie w upalne dni. Spacer po wyspie. Powrót na jacht, lunch. Kolacja w formie pikniku BBQ na bezludnej plaży, gdzie serwowane są potrawy ze świeżo złowionych ryb. Powrót na jacht, nocleg.

  6. DZIEŃ. ATOL KAAFU: GURAIDHOO
  Śniadanie. Rejs na ATOL KAAFU, w pobliże wysp Maafushi i Guraidhoo. Snurkowanie w miejscu, gdzie można pływać z żółwiami morskimi. Lunch. Przystanek na sandbanku, czyli maleńkiej piaszczystej, niezamieszkałej wysepce, otoczonej szafirowym oceanem. Czas na kąpiele słoneczne i relaks na bezludnej wysepce, pływanie lub snurkowanie na pobliskiej rafie. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): nurkowanie z butlą. Wieczorem tradycyjne malediwskie wędkowanie i zwiedzanie wyspy GURAIDHOO. Powrót na jacht, kolacja, nocleg.

  7. DZIEŃ. ATOL KAAFU
  Śniadanie. Czas wolny na jachcie, możliwość pływania w pobliżu jachtu, lunch. Kolacja na łodzi dla wszystkich. Nocleg.

  8. DZIEŃ. ATOL KAAFU – MAAFUSHI
  Śniadanie. Czas wolny na jachcie lub na wyspie MAAFUSHI, gdzie można skorzystać fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) z oferty sportów wodnych: wake boarding – lekcja z instruktażem, knee board – lekcja z instruktażem, narty wodne – lekcja z instruktażem, skuter wodny z przewodnikiem lub wypożyczenie na samodzielną przejażdżkę, przejażdżka bananem wodnym. Lunch. Czas wolny, kolacja i nocleg na jachcie.

  9. DZIEŃ.
  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

  Malediwy Manta
  Rekiny
  Sandbank

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top