skip to Main Content
Rabka-Zdrój wycieczki jednodniowe

Rabka-Zdrój wycieczki jednodniowe

Organizujemy wycieczki jednodniowe z przewodnikiem dla turystów przebywających na wypoczynku w Rabce-Zdrój i dla kuracjuszy przebywających w sanatoriach. Wycieczki odbywają się bardzo komfortowymi autokarami marki Neoplan i Renault a przy mniejszych grupach nowoczesnymi busami marki Mercedes. Obsługą grup zajmuje się bardzo doświadczony przewodnik mający uprawnienia przewodnika Beskidzkiego.

Wycieczka z Rabki-Zdrój do Zakopanego

Stolica polskich Tatr położona u podnóży najwyższych polskich gór, może poszczycić się pięknymi widokami na skaliste turnie, ale także posiada swoją „drewnianą starówkę”, gdzie możemy przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądało Zakopane ponad 100 lat temu.

9:00 wyjazd z Rabki

10:00 Chochołów – zatrzymamy się na krótko, aby zobaczyć najlepiej zachowany zespół drewnianych chałup zbudowanych z jodłowych bali

10:45 Krzeptówki – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, zwiedzimy świątynię, która jest wotum dziękczynnym za ocalenie życia papieża Jana Pawła II z zamachu w 1981 roku

11:30 wyjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę umożliwi nam podziwianie panoramy na Tatry i Zakopane

13:00 spacer po Zakopanem, zobaczymy Stary Kościół i cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są m.in.
Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Kornel Makuszyński, Jan Krzeptowski Sabała, Władysław Orkan, Witkacy. Duże wrażenie robią drewniane chałupy góralskie i wille zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza w tzw. stylu zakopiańskim, w tym willa „Koliba”. Spacer zakończymy na ul. Krupówki najsłynniejszym deptaku Zakopanego.
Na Krupówkach przewidziany jest czas wolny.

16:00 w dalszą drogę udamy się autokarem, aby zobaczyć skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi i drewnianą kaplicę na Jaszczurówce, prawdziwą perłę architektury.

18:00 planowany powrót do Rabki

Cena wycieczki:

99 zł osoba dorosła

59 zł dziecko do lat 12

 

Koszty realizacji programu od osoby:

21/25 zł – wyjazd kolejką linowo-terenową (tam i z powrotem) na Gubałówkę

1,5/3 zł – wstęp na cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Zapisz się już dzisiaj!

  Wycieczka z Rabki-Zdrój w Pieniny

  Uznawane za jedne najmniejszych i najpiękniejszych polskich gór. Uroku tym górom nadają fantazyjne formy szczytów i głęboko wcięta, kręta dolina Dunajca. Do dziś zachowała się bezcenna architektura drewniana, owiane legendami zamki oraz uzdrowiskowe wille Szczawnicy podobne do tych w alpejskich kurortach.

  Program:
  9:00 wyjazd z Rabki

  10:00 Dębno – kościół drewniany pw. św. Michała Archanioła z ok.1500 roku zbudowany z modrzewiowych bali bez użycia gwoździ, z bezcennymi malowidłami i ołtarzem, usłyszymy dużo ciekawostek o tym obiekcie wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

  11:00 Czorsztyn – stąd rozpoczniemy rejs po sztucznym jeziorze podziwiając ruiny polskiego zamku Czorsztyn oraz dawny węgierski zamek w Niedzicy

  12:00 Niedzica – zamek Dunajec, który kryje liczne tajemnice i legendy, w tym o skarbie Inków, znany jest też z tego, że w tym zamku straszy. Zamek świetnie prezentuje się z zapory, która od 1997 roku zatrzymuje wody Dunajca.

  13:30 Sromowce Niżne – rozpościera się stąd najpiękniejszy widok na słynne szczyty Trzech Koron

  * Możliwość spływu tratwami po Dunajcu przez malowniczy Przełom Pieniński (w tym wariancie rezygnujemy z rejsu po jeziorze i zwiedzania zamku w Niedzicy)

  15:00 Szczawnica – słynie z wód mineralnych, którymi leczy się choroby układu pokarmowego i krwionośnego. Jako pierwsze sprywatyzowane polskie uzdrowisko odzyskało dawny urok dzięki gruntownej renowacji. Przespacerujemy się do Placu Dietla, aby spróbować tutejszych wód mineralnych w zabytkowej pijalni.
  Szczawnica pięknie prezentuje się z góry, z Palenicy, gdzie wyjedziemy kolejką krzesełkową, stamtąd można zobaczyć też panoramę Tatr, Beskidów i Pienin.
  Podczas pobytu w Szczawnicy przewidziany jest czas wolny.

  17:00 wyjazd do Rabki

  18:00 powrót do Rabki

  Cena wycieczki:

  99 zł osoba dorosła

  59 zł dziecko do lat 12

  Koszty realizacji programu od osoby:
  2zł – ofiara w kościele w Dębnie

  7/8zł – rejs z Czorsztyna do Niedzicy

  18 zł grupa/ 20 zł indywidualnie – Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim ok 1 godz

  14/19 zł – zwiedzanie z przewodnikiem zamku i wozowni w Niedzicy

  46/66 zł – spływ tratwami Dunajcem że Sromowiec Niżnych do Szczawnicy

  16/20 zł – wyjazd kolejką krzesełkową (tam i z powrotem) na Palenicę

  Zapisz się już dzisiaj!

   Back To Top