skip to Main Content
Rabka-Zdrój wycieczki jednodniowe

Rabka-Zdrój wycieczki jednodniowe

Organizujemy wycieczki jednodniowe z przewodnikiem dla turystów przebywających na wypoczynku w Rabce-Zdrój i dla kuracjuszy przebywających w sanatoriach. Wycieczki odbywają się bardzo komfortowymi autokarami marki Neoplan i Renault a przy mniejszych grupach nowoczesnymi busami marki Mercedes. Obsługą grup zajmuje się bardzo doświadczony przewodnik mający uprawnienia przewodnika Beskidzkiego.

Wycieczka z Rabki-Zdrój do Zakopanego

Stolica polskich Tatr położona u podnóży najwyższych polskich gór, może poszczycić się pięknymi widokami na skaliste turnie, ale także posiada swoją „drewnianą starówkę”, gdzie możemy przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądało Zakopane ponad 100 lat temu.

9:00 wyjazd z Rabki

10:00 Chochołów – zatrzymamy się na krótko, aby zobaczyć najlepiej zachowany zespół drewnianych chałup zbudowanych z jodłowych bali

10:45 Krzeptówki – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, zwiedzimy świątynię, która jest wotum dziękczynnym za ocalenie życia papieża Jana Pawła II z zamachu w 1981 roku

11:30 wyjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę umożliwi nam podziwianie panoramy na Tatry i Zakopane

13:00 spacer po Zakopanem, zobaczymy Stary Kościół i cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są m.in.
Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Kornel Makuszyński, Jan Krzeptowski Sabała, Władysław Orkan, Witkacy. Duże wrażenie robią drewniane chałupy góralskie i wille zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza w tzw. stylu zakopiańskim, w tym willa „Koliba”. Spacer zakończymy na ul. Krupówki najsłynniejszym deptaku Zakopanego.
Na Krupówkach przewidziany jest czas wolny.

16:00 w dalszą drogę udamy się autokarem, aby zobaczyć skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi i drewnianą kaplicę na Jaszczurówce, prawdziwą perłę architektury.

18:00 planowany powrót do Rabki

Cena wycieczki:

99 zł osoba dorosła

59 zł dziecko do lat 12

 

Koszty realizacji programu od osoby:

21/25 zł – wyjazd kolejką linowo-terenową (tam i z powrotem) na Gubałówkę

1,5/3 zł – wstęp na cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Zapisz się już dzisiaj!  Wycieczka z Rabki-Zdrój w Pieniny

  Uznawane za jedne najmniejszych i najpiękniejszych polskich gór. Uroku tym górom nadają fantazyjne formy szczytów i głęboko wcięta, kręta dolina Dunajca. Do dziś zachowała się bezcenna architektura drewniana, owiane legendami zamki oraz uzdrowiskowe wille Szczawnicy podobne do tych w alpejskich kurortach.

  Program:
  9:00 wyjazd z Rabki

  10:00 Dębno – kościół drewniany pw. św. Michała Archanioła z ok.1500 roku zbudowany z modrzewiowych bali bez użycia gwoździ, z bezcennymi malowidłami i ołtarzem, usłyszymy dużo ciekawostek o tym obiekcie wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

  11:00 Czorsztyn – stąd rozpoczniemy rejs po sztucznym jeziorze podziwiając ruiny polskiego zamku Czorsztyn oraz dawny węgierski zamek w Niedzicy

  12:00 Niedzica – zamek Dunajec, który kryje liczne tajemnice i legendy, w tym o skarbie Inków, znany jest też z tego, że w tym zamku straszy. Zamek świetnie prezentuje się z zapory, która od 1997 roku zatrzymuje wody Dunajca.

  13:30 Sromowce Niżne – rozpościera się stąd najpiękniejszy widok na słynne szczyty Trzech Koron

  * Możliwość spływu tratwami po Dunajcu przez malowniczy Przełom Pieniński (w tym wariancie rezygnujemy z rejsu po jeziorze i zwiedzania zamku w Niedzicy)

  15:00 Szczawnica – słynie z wód mineralnych, którymi leczy się choroby układu pokarmowego i krwionośnego. Jako pierwsze sprywatyzowane polskie uzdrowisko odzyskało dawny urok dzięki gruntownej renowacji. Przespacerujemy się do Placu Dietla, aby spróbować tutejszych wód mineralnych w zabytkowej pijalni.
  Szczawnica pięknie prezentuje się z góry, z Palenicy, gdzie wyjedziemy kolejką krzesełkową, stamtąd można zobaczyć też panoramę Tatr, Beskidów i Pienin.
  Podczas pobytu w Szczawnicy przewidziany jest czas wolny.

  17:00 wyjazd do Rabki

  18:00 powrót do Rabki

  Cena wycieczki:

  99 zł osoba dorosła

  59 zł dziecko do lat 12

  Koszty realizacji programu od osoby:
  2zł – ofiara w kościele w Dębnie

  7/8zł – rejs z Czorsztyna do Niedzicy

  18 zł grupa/ 20 zł indywidualnie – Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim ok 1 godz

  14/19 zł – zwiedzanie z przewodnikiem zamku i wozowni w Niedzicy

  46/66 zł – spływ tratwami Dunajcem że Sromowiec Niżnych do Szczawnicy

  16/20 zł – wyjazd kolejką krzesełkową (tam i z powrotem) na Palenicę

  Zapisz się już dzisiaj!   Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

   Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

   Back To Top