skip to Main Content
sandbank

Malediwy wycieczka Koralowe Love

Koralowe Love

Wycieczka Koralowe Love to jedna z dwóch wycieczek, które są do zrealizowania na Malediwach. Druga to Ahoj Malediwy, o której możecie przeczytać tutaj – Ahoj Malediwy. Wycieczka ta to okazja aby zobaczyć piękno przyrody Malediwów, skosztować pysznej lokalnej kuchni ale i plażować w naprawdę niesamowitych miejscach.

A może interesują Was inne kierunki egzotyczne? Na naszym blogu są np teksty o Dominikanie i Zanzibarze.

Malediwy Koralowe Love

W odróżnieniu od Ahoj Malediwy, gdzie spędza się cały tydzień na łodzi, w Koralowe Love zakwaterowanie jest na wysepkach HANGNAAMEEDHOO i OMADHOO. Wyspy są małe, długie na ok 1 km a szerokie na ok 500 m. Malediwy są krajem muzułmańskim i trzeba pamiętać, że na wyspach nie kupimy nigdzie alkoholu. Są też wyznaczone tzw plaże bikini, gdzie turyści mogą bez problemu opalać się i korzystać z kąpieli w strojach plażowych. Poza tymi plażami nie wolno chodzić kobietom w strojach bikini. Na wyspach znajdują się małe sklepy spożywcze i sklepy z pamiątkami. Można w nich kupić bardzo ładne rzeczy produkowane na miejscu. Taka odmiana po wszędobylskich chińskich pamiątkach.

Malediwy
Malediwy HANGNAAMEEDHOO
Malediwy Wyspa Omadhoo
Melediwy

Koralowe Love zakwaterowanie

Zakwaterowani jesteśmy w małych pensjonatach. Teraz każdy się zastanawia jakie to będą warunki. Otóż warunki są zaskakująco dobre. Pokoje są nowe, wyposażenie też jest całkowicie nowe, pokoje oczywiście z łazienkami i każdy pokój jest klimatyzowany. Na zdjęciach przedstawiamy pokoje na obu wyspach.

Dla kogo wycieczka Koralowe Love? Dla wszystkich pragnących poznać piękno Malediwów z perspektywy morza ale będąc zakwaterowanym na lądzie. Dla poszukiwaczy przygód!

Koralowe Love wyżywienie

Wyżywienie to następne zaskoczenie. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. To oczywiście nie hotelowy bufet ale jedzenia jest wystarczająca ilość, gdy czegoś zabraknie w bufecie to obsługa od razu donosi, kuchnia lokalna to oczywiście ryby, do tego sporo warzyw, lekka domieszka kuchni indyjskiej. Bardzo smaczne i przede wszystkim absolutnie świeże. Co najbardziej smakowało? Podawany na śniadanie szarpany tuńczyk z kokosem, limonką i chilli. Rewelacja! Będziecie za tym tęsknić 🙂

Koralowe Love
Koralowe Love
Koralowe Love
Malediwy HANGNAAMEEDHOO

Koralowe Love atrakcje

Koralowe Love Sandbanki

To jedna z większych atrakcji Malediwów. Sandbank to malutka wysepka położona na pełnym morzu, otoczona zwykle rafą koralową. Na sandbanku spędzamy np popołudnie, jest okazja do plażowania, kąpieli w morzu czy nurkowania na rafie koralowej. Na wysepce serwowany jest też np lunch.

Podczas przypływu część wysepki zostaje zalewana przez morze, fale napływają z dwóch stron, naprawdę niesamowity widok.

Zapisz się na wycieczkę Koralowe Love już dzisiaj !
  Koralowe Love wycieczki w morze

  Wycieczka jest związana z morzem więc codziennie wsiadamy na motorówkę i płyniemy w poszukiwaniu przygody. Jest możliwość spróbowania swoich sił w łowieniu ryb, przy odrobinie szczęścia jest szansa na złowienie sporego okazu. W sam raz na wieczorną kolację.
  Na Malediwach wszędzie są rafy koralowe i podczas wycieczek motorówką można snurkować na pięknych rafach oglądając kolorowe ryby.
  Jest też wyprawa w poszukiwaniu rekina wielorybiego. Nigdy nie ma pewności czy spotkamy to niesamowite morskie stworzenie ale gdy to się uda jest możliwość nurkowania z rekinem, zdjęcia czy filmy z takiego nurkowania to pamiątka na całe życie.
  W wodzie spotkać też można rekiny wąsate i manty. Wszystkie te zwierzęta są całkowicie niegroźne dla człowieka.

  Ahoj Malediwy Sandbank
  Ahoj Malediwy Sandbank
  Ahoj Malediwy
  Malediwy

  Koralowe Love program wycieczki

  1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Malediwy.
  2. DZIEŃ. MALE – HANGNAAMEEDHOO
Przylot do MALE, stolicy Malediwów, kraju wyjątkowego w skali całego globu. Malediwy to 26 atoli i blisko 1300 wysepek rozsianych na przestrzeni około 300 km². Ląd stały stanowi jedynie około 1% powierzchni kraju, a najwyższe wzniesienie to zaledwie ok. 5 m n.p.m. Transfer łodzią motorową na HANGNAAMEEDHOO, jedną z wysp Południowego Atolu Ari, położoną ok. 70 km od Male. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
  3. DZIEŃ. HANGNAAMEEDHOO
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Ok. 17.00 rejs po okolicznych wodach, podczas którego można poznać tradycyjne metody połowu, a następnie spróbować swoich sił w łowieniu ryb. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
  4. DZIEŃ. HANGNAAMEEDHOO
Śniadanie. Rejs po błękitnych lagunach Atolu Ari na maleńką bezludną, piaszczystą wysepkę otoczoną krystalicznie czystymi, lazurowymi wodami Oceanu Indyjskiego. Kilkugodzinny pobyt na wyspie z lekkim obiadem w formie pikniku. Czas na opalanie na białych, miękkich piaskach dzikiej plaży i kąpiele morskie. Możliwość snurkowania z brzegu i podziwiania bogactwa podwodnego świata. Powrót na Hangnaameedho. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
  5. DZIEŃ. HANGNAAMEEDHOO
Śniadanie. Ponad 3-godzinna wycieczka łodzią do najlepszych w okolicy miejsc snorkelingowych. Podczas rejsu trzy postoje przy najpiękniejszych rafach koralowych. Każdą z raf zamieszkują inne ryby rafowe i kolorowe koralowce. Przy odwiedzanych rafach czasami spotkać można żółwie morskie i manty, których rozpiętość płetw może sięgać nawet do 7 m. Podczas rejsu lekkie przekąski, owoce, napoje. Powrót na wyspę. Czas wolny na plażowanie i poznawanie okolicznych atrakcji. Kolacja w formie pikniku BBQ na plaży, nocleg.

  6. DZIEŃ. OMADHOO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na nieco większą wyspę OMADHOO, która na tle innych wysp atolu wyróżnia się większą ilością lokalnych mieszkańców niż turystów. Spacer po wyspie zamieszkałej przez nieco ponad 800 osób pozwoli spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na wiele aspektów życia. Jest to też niepowtarzalna okazja do poznania prawdziwego, codziennego życia mieszkańców tego wyspiarskiego kraju. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.
  7. DZIEŃ. OMADHOO
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienny rejs z oglądaniem dziko żyjących delfinów, snurkowanie z rekinami wielorybimi lub mantami. Kolacja, nocleg.
  8. DZIEŃ. OMADHOO – MAHIBADHOO 
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przeprawa promowa na wyspę MAHIBADHOO, która jest jednocześnie największym miastem atolu. Spacer po wyspie to idealna okazja do poznania kultury, języka i kuchni wyspiarzy. Czas wolny na skosztowanie lokalnych przysmaków, wypicie herbaty lub kawy w lokalnej knajpce. Powrót na wyspę. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
  9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

  Koralowe Love
  Malediwy
  Koralowe Love
  Malediwy Sandbank
  Malediwy
  Malediwy
  Malediwy
  Malediwy

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top