skip to Main Content
Panama

Panama wycieczka– Kanał Panamski i Indianie Embera

Panama wycieczka

Eddie podszedł do jednej ze swoich 650 gitar. Na chwilę zamknął oczy po czym z właściwą dla siebie precyzją zaczął szarpać struny. Z głośników wydobyły się dźwięki jednego z najbardziej znanych gitarowych reefów w historii muzyki rockowej. To utwór Panama. Czy kraj ten zainspirował Eddiego Van Halena do napisania hitu? Nas zainspirował bardzo. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z Panamy. City Break w Bogocie to idealna propozycja jeżeli jesteś w Panamie – o tym na naszym blogu tutaj. A może zainteresuje Cię Meksyk albo Dominikana.

Panama wycieczka – regiony turystyczne

Playa Blanca

Wakacyjny region Playa Blanca oddalony jest o 2 godziny jazdy od stolicy kraju, Panama City. Już w nazwie kryje się największy skarb regionu czyli piękne plaże z białym piaskiem. Dodatkowym atutem jest też bardzo dobry klimat. Jest tu największa ilość dni słonecznych w roku i mała ilość opadów. Położenie od strony Pacyfiku gwarantuje spokojne morze idealne do kąpieli i spacerów ale miłośnicy sportów wodnych też nie będą zawiedzeni. Obok Playa Blanca znajduje się wioska rybacka Farallón. Można tam skosztować miejscowego specjału, sałatki cevice, jest to surowa ryba lub owoce morza, które są marynowane w soku z limonki z dodatkiem cebuli a podawana jest w kieliszkach do Martini.

Okolice Panama City – Playa Bonita

Playa Bonita to był nasz wybór. To tak naprawdę jedna plaża z dwoma hotelami bardzo dobrej jakości, w okolicy nie znajdziemy restauracji czy życia nocnego. Dlaczego zatem taki wybór? Z dwóch powodów. Po pierwsze jest to bezpośrednie zaplecze turystyczne dla zwiedzania stolicy Panama City i Kanału Panamskiego czyli najważniejszych atrakcji Panamy. Dodatkowo będąc w tym miejscu można delektować się bardzo ładną, szeroką plażą i przyglądać się statkom czekającym w kolejce na przepłynięcie Kanału Panamskiego.

 

Playa Bonita
Playa Bonita
Playa Bonita
Playa Bonita

Panama wycieczka - atrakcje

Panama wycieczka – baza hotelowa

Hotele w Panamie są podobne do hoteli w Dominikanie czy Meksyku. A to ze względu na to, że klienci są głównie z USA. Są to dość spore resorty z bardzo dobrym wyżywieniem i bogatą ofertą importowanych alkoholi. Kto szuka all inclusive na wysokim poziomie, nie zawiedzie się. O warunkach podróżowania do Panamy przeczytasz tutaj.

Dla kogo Panama? Jeżeli byłeś już na większości egzotycznych kierunków i szukasz czegoś nowego, pomyśl o Panamie. Ten kraj potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Panama pogoda

Panuje tu morski klimat tropikalny. Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia (opady miesięczne do 200 mm), a deszczowa od maja do listopada (opady miesięczne do 1300 mm). Najwyższe średnie temperatury miesięczne notuje się od marca do maja (ponad 30 st. C), a najniższe w grudniu (nieco ponad 20 st. C).

Panama
Panama
Panama City
Panama

Panama City

Centrum Panama City to tak naprawdę dwa różne miasta. Jedna przypomina Kubę (starówka) a druga Stany Zjednoczone (centrum finansowe).

Panama City centrum

Nasza przewodniczka powiedziała takie zdanie: wieżowce tutaj są białe jak biała jest kolumbijska kokaina. To wiele wyjaśnia gdyby ktoś się zastanawiał skąd się wzięła taka ilość wieżowców w jednym miejscu. To nie tylko ze względu na centrum finansowe i raj podatkowy.Wieżowce w Panama City są najwyższe w całej Ameryce Łacińskiej.

Odwiedź z nami Panamę, wypełnij formularz kontaktowy.
  Z centrum finansowego ruszamy dalej. Cinta Costera to 7 km promenada biegnąca wzdłuż wybrzeża. Łączy ona Centrum ze starówką.

  Panama City starówka

  Stara część stolicy Panamy nazywa się Casco Antiguo. To przepiękna starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa Unesco. Znajdziemy tutaj budynki z XVII wieku, część z nich jest w kiepskim stanie ale sporo zostało całkowicie odrestaurowanych i mieszczą się w nich hotele czy restauracje. Idąc na skraj starówki w stronę morza dochodzimy do miejsca, z którego rozpościera się wspaniały widok na nowoczesną część miasta i na most prowadzący do niej.

  Panama City
  Panama City
  Panama City
  Panama City

  Kanał Panamski i Indianie Embera

  Kanał Panamski

  Kanał Panamski to cud techniki. Kanał łączy Ocean Atlantycki ze Spokojnym i jest jednym z najważniejszych szlaków wodnych na świecie. To właśnie ze względu na kanał wybraliśmy hotel blisko Panama City.
  Zwiedzanie odbywa się przy śluzie Miraflores, tu możemy zobaczyć jak statki wpływają do śluzy, jak szybko śluza wypełnia się wodą, jak olbrzymi statek podnosi żeby osiągnąć poziom dalszej części kanału. Wszystko to robi olbrzymie wrażenie.
  Warto też odwiedzić muzeum, zobaczyć jak kanał budowano, jakie na przestrzeni używane były sprzęty i urządzenia, można też spróbować swoich sił w symulatorze statku i pokierować wielkim kontenerowcem.

  Indianie Embera

  Wsiadamy na łódkę żeby zobaczyć jak żyją Indianie, rdzenni mieszkańcy Panamy. Ale to nie tacy zwykli tubylcy. Kiedyś żyli na pograniczu Panamy i Kolumbii, ale zrobiło się tam trochę niebezpiecznie ze względu na handel kokainą i Indianie, za namową rządu panamskiego, przenieśli się w okolice Panama City. Embera kiedyś lud koczowniczy, polujący, teraz bardziej rolniczy. Ale co się nie zmieniło, zachowali wszystkie swoje najcenniejsze umiejętności. Są uznawani za najlepszych tropicieli na świecie. Warto wspomnieć, że to właśnie Indianie Embera szkolili kiedyś agentów CIA. Czy można o lepszą rekomendację? Wycieczka do rezerwatu Indian to okazja by poznać tych niezwykle sympatycznych ludzi i zobaczyć jak żyją całkowicie ignorując zmieniający się świat. To naprawdę niezapomniane wrażenia.
  W czasie wycieczki będzie okazja zjeść lunch, pyszne owoce czy grillowaną rybę w liściach bananowca. Embera potrafią ugościć.

  Panama Wycieczka
  Panama Wycieczka
  Indianie Embera
  Indianie Embera
  Panama
  Playa Bonita
  Panama City
  Playa Bonita

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top