skip to Main Content
Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote

Lanzarote atrakcje, najciekawsze miejsca na wyspie

Lanzarote to mniej znana z Wysp Kanaryjskich, a szkoda ponieważ jest to wyspa niezwykła. Zacznę od żartu, co można zobaczyć na Fuerteventurze? Sąsiednią Lanzarote. Ten żart tak naprawdę pokazuje możliwości, kto chce zwiedzać zobaczy rzeczy niezwykłe, kto chce odpocząć ma ku temu warunki idealne. Park Narodowy Timanfaya, winnice, Jameos del Agua. O tym będzie ten wpis. Wypoczynek i zwiedzanie – to jest nasz plan na Lanzarote. Atrakcje wyspy to temat tego wpisu na naszym blogu.

Na początku trzeba wspomnieć postać hiszpańskiego artysty, Cesara Manrique. To ta postać zaważyła na wyglądzie Wysp Kanaryjskich a najbardziej na wyspie Lanzarote. To Cesar wymyślił koncepcję objęcia połowy wyspy Parkiem Narodowym. Dlatego zabudowa jest możliwa tylko na wschodnim wybrzeżu a całe zachodnie wybrzeże stanowi park związany z wulkanami. Ostatnia erupcja miała miejsce 200 lat temu co jak na warunki geologiczne jest bardzo niedawno. I z wulkanami właśnie kojarzy się Lanzarote a z bliska można wulkany oglądać w Parku Narodowym Timanfaya, którego symbolem jest charakterystyczny diabełek. To najważniejsza atrakcja Lanzarote.

 

Park Narodowy Timanfaya

Park zajmuje sporą część wyspy i zwiedzanie odbywa się z autokaru. Od razu małe wyjaśnienie, dzieje się ta dlatego, żeby nie niszczyć tego wyjątkowego miejsca. Jak wiemy turyści mają zawsze pokusę zabrania kawałka zwiedzanego miejsca ze sobą, tu nie jest to możliwe. Władze bardzo dbają o zachowanie parku w stanie nienaruszonym. Poza autokarem jesteśmy tylko przy budynku restauracji znajdującej się na szczycie góry, zaprojektowana została oczywiście przez Cesara Manrique. Obok restauracji odbywa się pokaz związany z aktywnością wulkaniczną tego miejsca, robi naprawdę duże wrażenie.

Lanzarote Wakacje Na Wulkanie
Lanzarote Wakacje Na Wulkanie

Winnice

Winnice zachwycą chyba każdego. Na początek trochę informacji, na wyspie nie ma rzek i łatwo dostępnej wody. Odkryto, że czarna, wulkaniczna skała ma właściwość pochłaniania wilgoci z powietrza. I właśnie dzięki tej skale możliwa jest produkcja rolnicza na wyspie. Szczególnie udaje się winogrono szczepu Malwazja, wino jest naprawdę pyszne, wytrawne ale wyczuwa się delikatną słodycz, naprawdę polecamy kupić ten gatunek wina. Widok winnicy jest unikalny, każdy krzak winogrona otoczony jest kamiennym murkiem. Chroni to przed bardzo ciepłym wiatrem z nad Afryki, który wieje w lipcu. Bez tego zabezpieczenia krzak nie miałby szans na przetrwanie. Polecamy dwie najlepsze winiarnie na Lanzarote – Bodega Stratus i Bodega El Grifo.

El Golfo

Zatoka El Golfo to obowiązkowy punkt zwiedzania Lanzarote. Z parkingu idziemy niedaleko wąską ścieżką, dochodzimy do punktu widokowego i naszym oczom jawi się widok niezwykły. Kolorowe skały, po prawej stronie niebieskie morze a po lewej jeziorko z zieloną wodą. Kolor woda zawdzięcza glonom, które się w niej rozwijają. 

Lanzarote atrakcje

 Podwodne Muzeum Atlantyku

Kolejna unikalna atrakcja to podwodne muzeum. Na głębokości 14 m znajdują się rzeźby, które jeszcze przez zanurzeniem zachwycały oglądających. Muzeum znajduje się obok turystycznej miejscowości Playa Blanca. Przedstawione są różne sceny, od turystów robiących selfie po łódź z imigrantami. Jest to wyjątkowa atrakcja dla tych turystów, których pasją jest nurkowanie.

Dla kogo Lanzarote? Dla chcących wypocząć w hotelu ze świetnym wyżywieniem ale i dla miłośników zwiedzania. Wyspa jest niesamowita.

Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote

Jameos del Agua

Kolejne wyjątkowe miejsce na skalę światową. Światową ponieważ to najdłuższa jaskinia na świecie pochodzenia wulkanicznego. Znany tunel jaskini mierzy 6 km, a nazwa pochodzi od małego jeziorka znajdującego się wewnątrz jaskini – Jameos właśnie. W grocie wulkanicznej umiejscowione jest audytorium na ok 500 os i panuje tutaj bardzo dobra akustyka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie i naprawdę polecamy tak zaplanować wizytę w tym fantastycznym miejscu by trafić na koncert. Jeżeli szczęście nie dopisze i nie uda się być w czasie koncertu to polecamy usiąść na chwilę w kawiarni, zamówić coś do picia i delektować się widokiem tego wspaniałego miejsca.

Odwiedź z nami Lanzarote, już dzisiaj zarezerwuj swój wyjazd.
  Na wyspie jest parę miejscowości turystycznych. Najlepsza naszym zdaniem to Costa Teguise. Piękna plaża, do wyboru dwie zatoki z jasnym piaskiem, tętniące życiem nocnym miasteczko. Na Wyspach Kanaryjskich ceny są umiarkowane, tu wizyta w pubie czy restauracji nie zrujnuje naszego budżetu. Warto korzystać z miejscowych restauracji i skosztować lokalnej kuchni poza hotelem.

  Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote

  Wycieczki i Hotele

  Wycieczka na wyspę La Graciosa

  La Graciosa to po hiszpańsku drobnostka. I taka właśnie jest ta wysepka. Można ją odwiedzić podczas wycieczki po całej Lanzarote, to malutka wyspa bez asfaltowych dróg, zamieszkała przez garstkę ludności, z malutkim portem, wąskimi uliczkami i wspaniałymi plażami, i na jednej z plaż jest krótki postój z możliwością wykąpania się.

  Hotele

  Wyjazdy na Lanzarote organizuje Itaka, biuro, którego jesteśmy agentem prestiżowym. W ofercie są hotele butikowe z wyżywieniem śniadania i obiadokolacje, nieduże rodzinne obiekty, mamy też duże hotele z pełnym all inclusive, basenami, infrastrukturą sportową i rozrywkową. Są też hotele położone bezpośrednio przy plaży z pięknym widokiem na ocean.

  Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top