skip to Main Content
Emiraty Arabskie czyli nie tylko Dubai

Emiraty Arabskie wakacje nie tylko w Dubaju

Jadąc  Pierwszy raz do Emiratów mieliśmy wyobrażenie że zobaczymy wieżowce wybudowane na pustyni i nic poza tym. Jak się okazało Kraj ten ma o wiele więcej do zaoferowania turystom. Zaskoczył nas bardzo pozytywnie.

Co nas najbardziej zaskoczyło i jaki jest największy skarb Emiratów Arabskich z punktu widzenia turysty? Są to plaże, piękne, piaszczyste, długie a do tego krystalicznie czyste morze. To dlatego większość pieniędzy zarobionych na wydobywaniu ropy kraj ten przeznacza na rozwój turystyki. Gdy ropa się skończy właśnie turystyka ma być kołem zamachowym całej gospodarki. Już w pierwszym dniu pobytu wiedzieliśmy, że władze Emiratów Arabskich podjęły słuszną decyzję. Kraj idealnie nadaje się na wakacje w okresie od października do maja czyli będzie idealnym rozwiązaniem na wakacje w okresie zimowym.

Podczas tygodniowego wyjazdu szkoleniowego zwiedziliśmy każdy z siedmiu Emiratów, oglądaliśmy kilkadziesiąt hoteli, próbowaliśmy lokalnego jedzenia które jest mieszaniną różnych kultur. W hotelach ale i też na mieście można spotkać kuchnię arabską, hinduską, tajską czy filipińską. Wszystko to za sprawą dużej ilości pracowników przyjeżdżających z tych krajów do Emiratów Arabskich.

Gdyby szukać jednego wspólnego mianownika w ofercie hotelowej to jest nim niewątpliwie jakość. Hotele są w większości nowe o bardzo wysokim standardzie. W zależności od potrzeb warto wybrać odpowiedni Emirat ponieważ osoby które chcą odpoczywać mając w hotelu formułę all Inclusive powinny szukać zakwaterowania w Emiracie Ras al Khaima lub Fujara. Kojarzący się z Emiratami Dubaj to hotele w wersji ze śniadaniem lub śniadaniem i obiadokolacją. Także Abu Dhabi to Emirat w którym właściwie nie podaje się w hotelach alkoholi.

Dubaj

Dubaj ma do zaoferowania wiele atrakcji. Na początek najwyższy budynek świata czyli Burj Khalifa. Wjeżdżamy na sto czterdzieste ósme piętro gdzie znajduje się teras widokowy. To najlepsze miejsce żeby zobaczyć całe miasto. Widok robi niesamowite wrażenie. Budynek połączony jest z największym centrum handlowym w Emiratach – Dubaj Mall. Znajduje się tutaj niezliczona ilość sklepów w tym najbardziej ekskluzywnych marek. Dodatkową atrakcją jest olbrzymie akwarium które oczywiście jest największym akwarium na świecie zlokalizowanym w centrum handlowym.

Kolejnym obowiązkowym punktem programu jest wizyta na palmie Jumeirah. Na samym szczycie Palmy znajduje się słynny hotel Atlantis A w nim kolejne akwarium tym razem największe na świecie akwarium mieszczące się w hotelu. Stąd też rozpościera się piękny widok na Dubaj.

Wyjeżdżając z Palmy jesteśmy  w turystycznej dzielnicy – Dubaj Marina. Znajduje się tutaj bardzo dużo hoteli, restauracji, barów i promenada wzdłuż morza.

Dla kogo wypoczynek w Emiratach Arabskich? Dla Miłośników urlopu w ciepłych krajach w okresie zimowym ale z krótkim lotem i bez dużej zmiany strefy czasowej. Dla wszystkich którzy poszukują pięknych plaż i hoteli o wysokim albo bardzo wysokim standardzie.

Polecamy Dubaj Marina po zmroku. Usiądźcie na ławeczce i obserwujcie miejscowych mężczyzn którzy przejeżdżają główną ulicą swoimi samochodami czasami nawet po kilkanaście razy. Obrazek znany także z Polski tylko samochody są inne. Ferrari, Lamborghini, Bugatti, taki to kraj.

Dubai Marina to bardzo  rozrywkowe miejsce, można w pełni korzystać z życia nocnego, my np trafiliśmy do baru, który wyglądał jak żywcem przeniesiony z Anglii. Był to bar dla fanów FC Liverpool, cały w pamiątkach klubowych, proporczykach, szalikach, a do tego angielskie piwo. Dość drogie ale jesteśmy w końcu na wakacjach, odrobina szaleństwa nie zaszkodzi.

Emiraty Arabskie Czyli Nie Tylko Dubai

Abu Dhabi

Zwiedzanie miasta najlepiej zacząć zjawiskowego od toru Formuły jeden. Obok toru znajduje się jeden z dwóch na świecie parków Ferrari Word. To bardzo ciekawe miejsce gdzie można zapoznać się z historią marki Ferrari i jej wkładem w rozwój sportów motorowych. Następną atrakcją jest park wodny oraz Roller Coaster. Ale nie może być to zwykły Roller Coaster ponieważ to Emiraty, to najszybszy Roller Coaster na świecie.

Udajemy się do centrum gdzie znajduje się wielki Meczet Szejka Zayeda, to naprawdę niesamowita budowla wykonana jest z białego marmuru. W środku znajdują się dwie największe rzeczy na świecie, największy na świecie ręcznie robione dywan i największy na świecie żyrandol. Żyrandol jest wykonany z kryształków Swarovskiego, nikt przecież nie mówił że ma być tanio.

Odwiedź z nami Emiraty już dzisiaj!
  Warto pamiętać żeby odpowiednio ubrać się do meczetu. Zarówno panowie jaki panie powinni ubrać długie spodnie, panie mogą mieć spódnicę zakrywające kolano a dodatkowo panie muszą mieć bluzki zakrywające ramiona. Dla komfortu najlepiej przy wejściu wypożyczyć czarne chusty którymi okrywają się panie przed wejściem do meczetu. Warto to zrobić chociażby z pewnego prozaicznego powodu, zdjęcie w czarnej chuście przed meczetem to najlepsza pamiątka z Abu Dhabi.

  Wycieczki i Hotele

  Wycieczka jeepami na pustynię

  Bardzo ciekawą wycieczką jest wyprawa jeepami na pustynię. Chociaż jeepami to niewłaściwe określenie ponieważ w Emiratach Arabskich bezgranicznie ufają japońskiej motoryzacji i korzystają właściwie tylko z Toyot i Nissanów. Podczas wielu rozmów z mieszkańcami Emiratów nie mogli się nadziwić że są kraje gdzie jeździ się samochodami napędzanymi olejem napędowym. Dla nich istnieje tylko i wyłącznie benzyna, ledwo rozumieją to, że autobusy ciężarówki tankują olej napędowy. Podczas wycieczki będzie okazja przeżyć bardzo szybką jazdę po wydmach. Na początku jest lekkie przerażenie ale już po chwili wiemy że kierowcy aut terenowych znają się na swojej pracy. Gdy już prawie nadchodzi zmrok przyjeżdża się na miejsce kolacji. To coś w rodzaju obozu beduińskiego gdzie mamy okazję zasmakować lokalnej kuchni i zobaczyć pokaz tańca arabskiego. A wszystko to przy zachodzącym na pustyni słońcu. Widok jest niesamowity.

  Hotele

  Jadąc do Emiratów Arabskich na wypoczynek najlepiej wybrać hotel w emiracie Ras Al Khaima. Są tu tak samo piękna plaże jak w Dubaju czy Abu Dhabi ale dozwolony jest alkohol. Znacznie przyjemniej jeszcze kolację z lampką dobrego wina niż z wodą mineralną. Oczywiście w hotelach dostępny są drinki alkoholowe.

  Emirat znajduje się blisko Dubaju i są stąd organizowane wycieczki zarówno do Dubaju jak i do Abu Dhabi. Wycieczki fakultatywne dostępne są u rezydentów biur podróży, można za nie płacić dolarami lub wygodnie za pomocą kart płatniczych.

  A jeżeli ktoś chce zobaczyć Emiraty na własną  rękę bez problemu wypożyczy tanio samochód, tankowanie samochodu też nie będzie problemem ponieważ litr paliwa kosztuje 2 zł.

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top