skip to Main Content
Phu Quoc Sao Beach

Phu Quoc wakacje w Wietnamie

Phu Quoc – ta wietnamska wyspa to nowość na sezon Zima 2022/23. Polecamy szczególnie na wypoczynek ale piszemy też co warto zobaczyć na Phu Quoc i jakie są jej największe atrakcje. A może wakacje w Meksyku albo na Zanzibarze?

Phu Quoc loty

Dostępne mamy wyloty bezpośrednie z Katowic i Warszawy na 10-11 dni. Przelot realizowany jest komfortowym samolotem Dreamliner PLL Lot.

Phu Quoc pogoda

W okresie od kwietnia do października trwa pora deszczowa. Jest ciepło ale są też spore opady i występuje wysoka wilgotność powietrza.
Najlepszy okres na podróżowanie to czas od listopada do marca, opady są ale nieduże, morze jest też spokojne co stwarza idealne warunki do nurkowania rejsów.

Phu Quoc najładniejsze plaże

Long Beach

Długa na 20 km plaża znajduje się na zachodzie wyspy. To jedyna plaża w Wietnamie położona od strony zachodniej, jedyna, na której można obserwować zachód słońca nad morzem. Przy Long Beach znajduje się większość hoteli na wyspie Phu Quoc.

Sao Beach

Najładniejsza plaża na wyspie Phu Quoc, uważana na jedną z najładniejszych w całym Wietnamie. Plaża z białym piaskiem i mnóstwem restauracji z pysznym lokalnym jedzeniem. Może być na niej spory tłok w wysokim sezonie turystycznym.

Odwiedź z nami wyspę Phu Quoc

Napisz do nas a przygotujemy najlepszą ofertę wyjazdu.
  Ong Lang Beach

  Piękna plaża położona jest 6 km od miasta Duong Dong. Położenie sprawia, że plaża jest chroniona przed prądami i falami. Sporo restauracji i bogate życie nocne. Warto tu przyjechać po południu i wieczorem.

  Khem Beach

  Oboj Sao Beach znajduje się piękna plaża przy której stoi luksusowy hotel JW Marriott Phu Quoc Emerald Bay. Mamy go w ofercie i tym samym można spędzić urlop przy jednej z najładniejszych plaż na wyspie Phu Quoc.

  Ganh Dau Beach

  Plaża położona tym razem w północno-zachodniej części wyspy Phu Quoc. Spokojne miejsce, mała plaża z krystalicznie czystą wodą i wspaniałym widokiem na południowe wybrzeże Kambodży.

  Vung Bau Beach

  Najlepsza plaża jeżeli szukasz spokojnej plaży bez tłumów. Po drodze na plażę kup pyszne jedzenie w przydrożnej knajpce, zabierz wodę i spędź piękny dzień bez zgiełku kurortów.

  Archipelag An Thoi

  Archipelag składa się z 14 wysp z bezludnymi plażami, rafami koralowymi z bogactwem kolorowych ryb. Tu można spędzić dzień jak Robinson Crusoe z daleka od zatłoczonych plaż. Polecamy zjeść lunch na wyspie May Rut, niesamowite świeże i pyszne ryby. Na archipelag można dostać się łodzią albo spektakularną, najdłuższą na świecie kolejką linową. Naprawdę warto.

  Phu Quoc polecamy na wypoczynek pod palmami połączony ze zwiedzaniem z silnym naciskiem na wypoczynek. Dobrej jakości hotele i super kuchnia, to jest właśnie Phu Quoc.

  Phu Quoc co warto zobaczyć

  Duong Dong

  Główne miasto wyspy Phu Quoc jest typowym wietnamskim miastem. Rano zaczyna się ruch na straganach i targach. Ponownie miasto budzi się wieczorem, polecamy korzystanie z licznych barów i restauracji, być w Wietnamie i nie kosztować pysznego jedzenia zalicza się do kategorii grzechów.

  Plantacje pieprzu

  Wietnam słynie z produkcji pieprzu najwyższej jakości. Wszyscy wiemy jak pieprz wygląda ale jak się go uprawia? Polecamy wizytę na plantacji a będzie też okazja do zakupienia świeżego pieprzu np na prezent z podróży.

  Wytwórnia sosu rybnego

  Wyspa Phu Quoc słynie z sosu rybnego. Kto lubi kuchnię orientalną wie, że bez sosu rybnego nie ma wschodnich dań. Podczas wizyty można zobaczyć jak przebiega proces producji od zera aż do gotowego produktu. Wszechobecny zapach rybny gwarantowany!

  Coconut Prison

  Jeżeli nie boisz się zapoznawać z ciemniejszymi stronami odwiedzanych miejsc to polecamy Coconut Prison. Więzienie wybudowane pierwotnie przez francuzów, następnie podczas wojny wietnamskiej wykorzystywane było do przetrzymywania komunistów. Miejsce polecamy miłośnikom historii, także tej niełatwej.

  Phu Quoc kuchnia i hotele

  Phu Quoc kuchnia

  Dla nas z Soleno podróżowanie nierozłącznie wiąże się z poznawaniem kuchni odwiedzanego miejsca. Kuchnia wietnamska uważana jest za najlepszą na świecie a już na pewno najlepszy na świecie jest wietnamski street food. Do tego jest to kuchnia bardzo zdrowa. Podczas pobytu polecamy jedzenie posiłków poza hotelami, idźcie do lokalnych restauracji czy barów, kosztujcie tych wszystkich pysznych rzeczy. Wietnamska kuchnia to istny raj dla wegetarian, mało jest miejsc z tak bogatym wyborem potraw wege.

  Phu Quoc hotele

  Wyspa zadowoli miłośników resortowych hoteli o wysokim standardzie. Mamy w ofercie hotele 4* i 5*, z różnymi formułami wyżywienia, polecamy BB lub HB ale miłośnicy All Inclusive też będą zadowoleni. Polecamy znane i sprawdzone sieci hotelowe jak Marriott, Pullman czy Radisson Blue. Do tego mnóstwo innych, bardzo dobrej jakości hoteli.

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top