skip to Main Content
Kuala Lumpur City Break z Soleno

Zwiedzanie Kuala Lumpur czyli City Break z Soleno

Lubimy takie spontaniczne pomysły, wyrwać się na parę dni żeby zwiedzić jakieś miasto. Jedno ale bardzo ciekawe miasto.

Miasto jest mieszaniną 3 kultur: malajskiej, chińskiej i indyjskiej. Lubimy takie mieszanki, szczególnie gdy wszyscy żyją ze sobą w symbiozie, bez waśni z korzyściami dla całej społeczności. W mieście są osobne dzielnice chińskie i indyjskie, dzielnice mają swoje specyficzne kuchnie, swój specyficzny handel uliczny, to bardzo ciekawe doświadczenie.

Petronas Towers

Bez wątpienia symbol miasta, występuje we wszystkich reklamach, kartkach, ulotkach. Wieże zagrały też w wielu filmach ze względu na swój spektakularny wygląd. Nie jest to budynek z typu najwyższych na świecie, chociaż oczywiście jest wysoki bo ma aż 452 m. Wyjątkowy jest tu łącznik pomiędzy wieżami o długości 58m, jest szklany i robi niesamowite wrażenie i z zewnątrz i z wewnątrz. Naszym zdaniem jest to jeden z najładniejszych budynków na świecie, wykonany ze stali i szkła, srebrny i błyszczący wygląda przepięknie. Stojąc przy nim ma się wrażenie obcowania z czymś naprawdę wyjątkowym. NAjlepiej wcześniej kupić bilety na zwiedzanie wież, rezerwuje się konkretną godzinę.

Suria Centrum Handlowe

Wieże są połączone z wielkim centrum handlowym, nie jesteśmy zwolennikami spędzania czasu w centrach handlowych ale czy codziennie mamy okazję widzieć sklepy najsłynniejszch firm i projektantów świata? Małe odstępstwo  nikomu nie zaszkodzi. Przy centrum są fontanny i pokazy światło/dźwięk, bardzo efektowne.

Tak robimy zawsze gdy gdzieś podróżujemy. Patrzymy co można jeszcze odwiedzić, czy jakieś miejsce daje możliwość zobaczenia czegoś, co nie jest takie oczywiste, miasto, które inaczej nie znajdzie się na naszym szlaku. Tak było też z Kuala Lumpur, wyskoczyliśmy tam na 3 dni będąc w Tajlandii w rejonie Ao Nang w prowincji Krabi.

Kuchnia

Jedzenie na mieście polecamy każdemu, nawet małe lokale z niskim standardem (tak na oko) podają fantastyczne potrawy i przede wszystkim bez sensacji żołądkowych. Narodowe danie to ryż podawany na liściu bananowca, do tego dodatki mięsne lub warzywne i pyszne sosy, je się to wszystko rękoma, kto się nie odważy dostanie oczywiście sztućce.

Są całe ulice pełne restauracji, z bardzo egzotycznym jedzeniem, chińskie, koreańskie, indyjskie, cała Azja w pigułce jest w Kuala Lumpur.

A teraz nasz typ, restauracja Din Taj Fung mieszcząca się w centrum handlowym Pavilion. Specjalizuje się w dim sumach czyli chińskich pierożkach gotowanych na parze. Przez szybę można zobaczyć jak są przygotowywane. Jest pysznie, fantastycznie, raj dla miłośnika dobrego jedzenia. A to wszystko w bardzo niskich cenach, dwie osoby za obfity posiłek z różnych dań zapłacą 50-70 zł.

Odwiedź z nami Kuala Lumpur już dzisiaj!
  I na koniec, restauracja już 5 razy otrzymała gwiazdkę Michelin. Często odwiedzanie takie restauracje? Mała podpowiedź: jedzenie w Kuala Lumpur jest tanie a alkohol bardzo drogi, warto o tym pamiętać!

  Co zobaczyć

  Zwiedzanie Kuala Lumpur: Batu Caves

  To miejsce wyjątkowe. Położone 40 min jazdy kolejką od centrum Kuala Lumpur. Batu Caves to świątynie hinduskie mieszczące się w jaskiniach. Żeby tam się dostać trzeba pokonać ponad 200 schodów, idąc do góry otaczają nas małpy które liczą na coś do jedzenia. Z góry jest piękny widok na Kuala Lumpur i na olbrzymie posągi hinduskich bóstw.

  Menara KL

  To wieża telewizyjna, drugi budynek poza wieżami, który widać z różnych części miasta, na samej górze jest też restauracja wegetariańska. Z samej wieży jest jeden z lepszych widoków na miasto.

  Podsumowując, miasto jest niesamowite, mieszanina różnych kultur, w dzielnicach chińskiej i indyjskiej wygląda jak sprzed 100 lat, centrum za to ultranowoczesne. Korzystajcie ze wspaniałej kuchni, w mieście jest niezliczona ilość restauracji czy barów ze wspaniałym jedzeniem. Zwiedzanie Kuala Lumpur to wspaniałe doznanie. Widok na Petronas Towers jest niesamowity dlatego szukając noclegu wybierajcie hotele blisko Centrum Handlowego Suria, pokoje z widokiem na wieże mają specjalne oznaczenie np twin towers view. My polecamy hotel Traders, tuż obok wież. Bardzo dobrej klasy hotel w umiarkowanej cenie.

  Przed podróżą

  Sprawdź jak bezpiecznie podróżować to Malezji tutaj.

  Zwiedzanie Kuala Lumpur
  Zwiedzanie Kuala Lumpur
  Zwiedzanie Kuala Lumpur
  Zwiedzanie Kuala Lumpur
  Zwiedzanie Kuala Lumpur
  Zwiedzanie Kuala Lumpur
  Zwiedzanie Kuala Lumpur
  Zwiedzanie Kuala Lumpur

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top