skip to Main Content
Wczasy na Zanzibarze 4

Zanzibar wakacje których nie zapomnisz

Kto raz był na Zanzibarze zawsze będzie chciał tam wrócić. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Nazwa Zanzibar elektryzuje, a wczasy na Zanzibarze to będzie niezapomniana przygoda! To jeden z tych kierunków, który wywołuje ekscytację turysty, o Zanzibarze marzy każdy. Są kierunki, o których nasi klienci mówią – tam raczej nie chcę lecieć. Z Zanzibarem jest inaczej, tam chce polecieć każdy. I jeszcze jedno uprzedzając trochę dalszą część tekstu, to jeden z tych kierunków, na który każdy chce jeszcze choćby raz wrócić. A to nie jest częste.

Co takiego jest na Zanzibarze, że wywołuje tyle emocji i turyści są tak zadowoleni z pobytu na tej wyspie?

Nie ma jednego powodu, jest kumulacja powodów.

Rajska Wyspa

Plaże

Wczasy na Zanzibarze przede wszystkim kojarzą się z plażami Nie bez powodu, bo te są po prostu bajeczne. Klimat zdecydowanie robią palmy kokosowe, w połączeniu z białym, drobnym piaskiem tworzą niezapomniany widok. Na plaży możemy zaobserwować zjawisko silnych pływów morskich. Przychodzimy rano na plażę a wody nie ma, chociaż mała poprawka – jest ale kilometr dalej, za linią rafy. I dopiero przypływ po południu pozwoli nam się kąpać w morzu. Ale czasami woda jest rano nie ma jej po powrocie z lunchu. Zjawisko jest dokładnie opisane wraz z godzinami odpływu i przypływu w każdym hotelu.

Jeżeli już oswoimy się z myślą o dużych pływach to pozostaje nam czerpać pełnymi garściami z jego plusów. Odpływ tworzy niesamowicie piękny widok, plaża staje się bardzo szeroka a w stronę rafy można przejść brodząc po kostki w wodzie. Trzeba tylko pamiętać o godzinie przypływu ponieważ woda pojawia się zaskakująco szybko. Wszechobecni i bardzo mili Masajowie nie pozwolą Wam się zagapić.

Zanzibar to raj na ziemi. Bujna roślinność jest typowa dla tej części Afryki a co za tym idzie występuje tu przeogromne bogactwo owoców i przypraw. To się dosłownie czuje w powietrzu. Plaże to czołówka światowa.

Kasia i Marcin

Wczasy Na Zanzibarze 4
Wczasy Na Zanzibarze 3
Wczasy Na Zanzibarze 2
Wczasy Na Zanzibarze 1

Przyjaźni ludzie

Ludzie

Wspomniałem o Masajach, rdzennej ludności Zanzibaru. Trzeba przyznać, że wszyscy spotkani na wyspie ludzie są niesamowicie mili i przyjaźni. To uderzające bo łapiemy się na tym, że dając nieznajomemu 30 USD za oprowadzenie po okolicy zastanawiamy się czy on aby na pewno rano wie pojawi w umówionym miejscu. Obawy są zbędne, dla Masajów słowo droższe pieniędzy cytując polskie powiedzenie.

Wczasy na Zanzibarze

Dla wszystkich ceniących sobie wspaniałe plaże, dla chcących po prostu wypocząć, dla miłośników morza – wczasy na Zanzibarze to idealny wybór! Dodatkowym atutem jest mała zmiana czasu – tylko 2 godziny, lecimy przecież na południe i tylko nieznacznie na wschód.

Odwiedź z nami Zanzibar już dzisiaj!
  Wczasy Na Zanzibarze 9
  Wczasy Na Zanzibarze 8
  Wczasy Na Zanzibarze 7
  Wczasy Na Zanzibarze 5

  Co zobaczyć

  Zwiedzanie

  Wczasy na Zanzibarze warto zacząć od Stone Town, stolicy wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco. To tu w dniu 05 września 1946 roku urodził się Freddie Mercury. Możecie zobaczyć dom, w którym mieszkał. Miasto to niezliczona ilość wąskich uliczek, podniszczone budynki, które tworzą niesamowity klimat. Co kawałek są mini stoiska z pamiątkami i obrazami. Można zobaczyć życie Zanzibarczyków, bardzo skromne ale z uśmiechem na ustach. Polecam odwiedzić restaurację Lookmaan, wspaniałe jedzenie uliczne z dużymi akcentami wschodnimi. Bez obaw o bezpieczeństwo żołądkowe.

  Jeżeli ktoś już jest w Stone Town to może wsiąść n łódkę i w pół godziny dopłynąć na Prison Island – wyspę żółwi. Na wyspie wybudowano więzienie ale nigdy nie zostało uruchomione. Za to znajduje się tam ok 50 żółwi, rekordzista ma 190 lat.

  The Rock Restaurant, wyjątkowa restauracja na skale położona w miejscowości Pingwe. Można się do niej dostać łódką w czasie przypływu albo pieszo podczas odpływu. Widoki są absolutnie niesamowite, położenie spektakularne. Można zjeść ryby i owoce morza, jest trochę dań włoskich, albo można na chwilę usiąść, zamówić coś zimnego do picia i delektować się widokiem.

  Plantacje przypraw. To trzeba zobaczyć, Zanzibar leży w zielonej strefie Afryki, roślinność jest tu bardzo bujna a zieleń soczysta. Podczas wizyty na plantacji będzie okazja zobaczyć jak się uprawia przyprawy – kardamon, cynamon, pieprz czy goździki. Jak rośnie mango, ananas, kawa i oczywiście królowa Zanzibaru – wanilia. Polecam kupić wanilię, jest niesamowicie świeża.

  Hotele

  Jakość obsługi stoi na wysokim poziomie. Hotele, nawet te o niższym standardzie są bardzo czyste i zadbane. Pamiętać należy, że to jednak jest Afryka. Właścicielami hoteli są głównie Włosi, często restauracje tematyczne to często kuchnia włoska. Wyżywienie i napoje – tu jest naprawdę dobrze, 3 rodzaje miejscowego piwa, wina, drinki i jeżeli są włosi to też bardzo dobra kawa.

  Jedzenie

  I tu jest naprawdę o czym pisać. Zanzibar zaskakuje jakością jedzenia, zarówno w hotelu jak i poza. Wszystko jest niesamowicie świeże, zdrowe, smakuje wyśmienicie. Trochę za sprawą położenia Zanzibaru na szlaku handlowym, była to strategiczna wyspa i chętnych na nie w historii było wielu. W kuchni widoczne są lata władania sułtanatu Omanu. Kuchnia afrykańska z domieszką kuchni bliskiego wschodu. Muszę wspomnieć o owocach. Niewiele jest miejsc gdzie będziecie mieć możliwość zjedzenia tak dojrzałych ananasów czy mango. Zresztą drzewo mango wita wszystkich przylatujących, zobaczycie je wychodząc z hali przylotów.

  Zdradzę Wam rodzinna tajemnicę, wracając do domu wyrzuciliśmy z walizek wszystkie zbędne ubrania, chętnych na nie było wielu, i nasze walizki wypełniły ananasy. Powrót mieliśmy na 2 dni przed wigilią, rodzina miała na święta przepyszne owoce.

  Safari Blue

  To całodzienna wycieczka łodziami na okoliczne laguna i rafy. Będzie okazja delektować się pięknymi widokami i posnurkować.  Jest czas na plażowanie na małej, bezludnej wysepce, podczas pobytu podawany jest lunch.

  Kto ma szczęście spotka podczas rejsu delfiny, jest to niesamowity widok.

  Park Narodowy Jozani

  To miejsce objęte ochroną, można spacerować w otoczeniu lasu namorzynowego i podziwiać florę i faunę, główną atrakcją Parku są małpy. Jednak największe wrażenie robi niesamowity las, wygląda to trochę jak sceneria baśniowego filmu.

  Sprawdź

  Przed wylotem sugerujemy zapoznać się z informacjami konsularnymi tutaj.

  Wczasy Na Zanzibarze 13
  Wczasy Na Zanzibarze 12
  Wczasy Na Zanzibarze 11
  Wczasy Na Zanzibarze 10

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top