skip to Main Content
Nosy Iranja

Nosy Be Madagaskar co warto zobaczyć – relacja z rajskiej wyspy.

Madagaskar i rajska wyspa Nosy Be to jedna z naszych ostatnich podróży. Miejsce zrobiło na nas ogromne wrażenie. Jeżeli szukasz miejsca na 100% prawdziwego, nie zniszczonego masową turystyką to Nosy Be jest dla Ciebie. Piękne plaże, ciepła i czysta woda, uśmiechnięci i przyjaźni ludzie, niesamowite wycieczki lokalne, to właśnie jest Nosy Be. Nas wyspa zachwyciła, nasi klienci wracają zachwyceni, daj się nam zabrać na Nosy Be!

Odwiedzamy wakacyjne kierunki żeby potem jak najlepiej zorganizować Wasze wymarzone wakacje. Szukasz oferty na Nosy Be? Napisz do nas na adres biuro@soleno.com.pl 

Na Nosy Be dostajemy się w najprostszy możliwy sposób czyli bezpośrednim lotem czarterowym z Warszawy, samolot to Dreamliner PLL Lot, w trakcie lotu podawane są 2 posiłki i napoje. Po wylądowaniu od razu uderza ilość zieleni. Ta wyspa jest podobna do Zanzibaru, zieleń jest wszędzie. Szybki transfer do hotelu i już jesteśmy na wakacjach. Nasz wybór to hotel Royal Beach. To dobrej klasy hotel, bardzo ładne pokoje, szczególnie te po odnowieniu. Położony bezpośrednio przy plaży, oferuje pyszne i urozmaicone jedzenie, bardzo dobry serwis, sprawną obsługę i stający na wysokości zadania bar. Wybraliśmy Royal Beach ze względu na położenie, hotel leży w niedużej miejscowości, co daje możliwość obserwacji życia na Nosy Be.

Nosy Be co warto zobaczyć

Nosy Iranja

To chyba najpiękniejsze miejsce na ziemi związane z morzem jakie widzieliśmy. Na prawdę, absolutnie nie przesadzamy. Wsiadamy do łodzi wprost na plaży przy hotelu Royal Beach i wypływamy w stronę Nosy Iranja. Czas płynięcia szybką łodzią to ok 1.5 godziny ale mija bardzo szybko, płyniemy tuż obok głównej wyspy Madagaskar. To co widzimy dopływając do Nosy Iranja przekracza wszelkie nasze wyobrażenia, widzieliśmy przecież wcześniej zdjęcia i filmy z wyspy. Ale widok na żywo jest prawie nierealny. Łacha białego piasku ciągnącego się pomiędzy dwoma małymi wysepkami na środku oceanu. A to wszytko otoczone krystalicznie czystą, szmaragdową wodą. Ale to nie koniec, z boku większej wyspy jest jeszcze druga plaża, porośnięta palmami i egzotyczną roślinnością wygląda też wspaniale. Można tu spędzić pół dnia chowając się w cieniu w razie potrzeby. Kąpiel w turkusowej, płytkiej wodzie to wyjątkowa przyjemność.

Nasz film z Nosy Iranja możecie zobaczyć TUTAJ

Odwiedź z nami Nosy Be

Napisz do nas a przygotujemy ofertę wyjazdu na Nosy Be
  Nosy Be co warto zobaczyć

  Możemy polecić też drugą wycieczkę na 3 wyspy – Nosy Komba, Nosy Tanikely i Nosy Sakatia. Zaczynamy od Nosy Komba, wysiadamy w małej wiosce gdzie od razu trafiamy na miejscową szkołę i przerwę w zajęciach. Dzieci grają w piłkę i bawią się na boisku. Ale do szkoły wrócimy bo na początek zobaczymy rezerwat zwierząt, znajdują się w nim oczywiście lemury, żółwie i ptaki. Mamy możliwość poczęstowania lemura owocem, jego delikatne dłonie są niesamowite. Wracając na naszą łódź mijamy znowu szkołę. Jest czas aby zobaczyć jak się uczą dzieci. Jest jeden nauczyciel a dzieci w różnym wieku siedzą w sali i uczą się tego samego. Akurat trafiamy na klasówkę z historii Madagaskaru. Szybko pojawia się szkolna maskotka – lemur o imieniu Dubi. Nie mógł się odkleić od Kasi 🙂 Ruszamy dalej na wyspę Nosy Tanikely, Tu jest pół godziny na plażowanie i kąpiel w morzu. Następny przystanek to wyspa Nosy Sakatia, tu spędziliśmy więcej czasu, polecamy kąpiel w morzu przy rafie koralowej, rafa jest na płytkiej głębokości i dostępna jest dla każdego, kto umie pływać.

  Nosy Be co warto zobaczyć

  Wycieczka Millot i Ambanja

  Jeżeli macie czas na jeszcze jedną wycieczkę to warto wybrać się na główną wyspę Madagaskar. Na początek płyniemy ok 40 min do portu Ankify. W zależności od ilości osób jedziemy autokarem lub busem na plantację Millot. Tu produkuje się przyprawy i olejki eteryczne oraz eksportowane na cały świat kakao. Następnie zwiedzamy miasteczko Ambanji, bardzo ciekawe jest przyglądanie się życiu ludzi na Madagaskarze. Na koniec jedziemy zobaczyć majestatyczne baobaby.

  Dla kogo jest Nosy Be? Dla chcących po prostu odpocząć, oferuje hotele wysokiej jakości, z bardzo dobrym wyżywieniem i formułą all inclusive, piękne piaszczyste plaże i ciepła woda idealnie nadają się na leniwe wakacje. A dla miłośników zwiedzania Nosy Be to raj. Mnóstwo fascynujących wycieczek fakultatywnych zadowoli każdego podróżnika.

  Nosy Be informacje praktyczne

  Będąc na Madagaskarze i wyspie Nosy Be warto pamiętać o tym, że występuje tam zupełnie inna flora bakteryjna. Dlatego, kierując się własnym i wielu naszych klientów doświadczeniem, polecamy jeść posiłki w hotelach. Tam wszystko jest na 100% bezpieczne i nie będziecie zaskoczeni kłopotliwymi niespodziankami. Oczywiście pijemy tylko butelkowaną wodę.

  Nosy Be kiedy jechać?

  Na Nosy Be polecamy wybrać termin od czerwca do końca grudnia. Na początku stycznia zaczyna się bardzo intensywna pora deszczowa, która właściwie wyklucza zwiedzanie wyspy i cieszenie się jej urokami.

  Polecane hotele i wycieczki

  Hotel Royal Andilana 5*

  Absolutna nowość! Hotel ma planowane otwarcie w czerwcu 2023. Jak to w nowym hotelu będzie nowocześnie i stylowo. Hotel położony jest bezpośrednio przy plaży. Dla aktywnych siłownia i boisko do siatkówki plażowej. Dla dzieci gry i zabawy w mini klubie oraz plac zabaw. Hotel ma 2 restauracje i 2 bary w tym bar przy plaży. Dla leniuchów leżaki na plaży w otoczeniu egzotycznej roślinności.

  Wycieczka Ahoj Madagaskar

  Wycieczka odbywa się na katamaranie, to okazja poznać piękno Nosy Be od strony morza. Katamaran Lagoon 410 lub 47 posiada 4 dwuosobowe kajuty z łazienkami. Załoga to kapitan i kucharz. Podczas rejsu można zobaczyć wszystkie polecane przez nas małe wyspy wokoło Nosy Be łącznie z Nosy Iranja. Jeżeli kochasz morze to ta wycieczka jest właśnie dla Ciebie.

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top