skip to Main Content
Samos plaża Mikro Saitani

Grecka wyspa Samos – nasza relacja z perły wysp egejskich. Co warto zobaczyć.

Grecja to nasza wielka miłość. Przynajmniej raz w roku jesteśmy w Grecji, odkrywając nowe kierunki. Staramy się też być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na polskim rynku. Tak było w przypadku Kefalonii, Thasos czy Lefkady. I tak też się się też stało w przypadku przepięknej wyspy Samos, perły Morza Jońskiego. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z Samos, co zobaczyć na Samos, jak najwygodniej zwiedzać wyspę, jakie miejscowości i plaże polecamy.

Samos co zobaczyć

Samos stolica

Stolica wyspy jest bardzo urokliwa. Nie jest to typowe dla stolic duże miasto. Kameralna miejscowość ma port, promenadę biegnącą wzdłuż morza, całą masę tawern i barów. Jest też bardzo klimatyczny główny plac miasta gdzie można delektować się fantastyczną, spokojną atmosferą miasteczka i wypić coś dobrego. Z alkoholem lub bez 🙂

Kokkari

Kokkari skradło nasze serce. Wiele jest na Samos ładnych, turystycznych miejscowość ale to Kokkari uważamy za najpiękniejszy kurort wakacyjny. Kokkari ma dwie plaże, które przedzielone są charakterystycznym i bardzo urokliwym cypelkiem. To bardzo fotogeniczne miejsce. A sama miejscowość jest jak wyjęta z Instagrama. Wąskie uliczki, mnóstwo sklepików z pamiątkami, tawerny z pysznym jedzeniem i bary. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, zakupy, jedzenie, zabawa.

Pitagorio

Stojąc przy górnym wejściu do tunelu widzimy w dole Pitagorio. To niezwykle urokliwe miasteczko portowe z pięknymi uliczkami, z mnóstwem sklepów i kawiarni. Wzdłuż portu znajdują się tawerny z pieknym widokiem na morze.. W roku 2009 zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nad miasteczkiem góruje XIX-wieczna twierdza.

Pitagorio
Samos Stolica
Kokkari
Samos Kokkari

Jaskinia Pitagorasa i Tunel Eupalinosa

Samos co zobaczyć – największe atrakcje

Jaskinia Pitagorasa

Z Samos pochodził słynny Pitagoras. Miał to nieszczęście, że bardzo nie lubił go ówczesny władca Samos – Polikrates, Polikrates lubił swoich wrogów uśmiercać dlatego Pitagoras musiał wieść pustelnicze życie. Dzisiaj można zwiedzać jaskinie, w której mieszkał i wymyślał rzeczy, które zmieniły świat. Na górę prowadzą strome schody ale warto jaskinie zobaczyć ze względu na olbrzymią wartość historyczną tego miejsca ale i również ze względu na fantastyczny widok z góry.

Dla kogo grecka wyspa Samos? Dla miłośników Grecji, dla szukających mało obleganych wysp, dla wszystkich ceniących sobie piękne plaże i krystalicznie czystą wodę bez tłumów.

Tunel Eupalinosa

Tunel jest absolutnie wyjątkowy. Po pierwsze gdy myślimy, że drążenie skały zaczęło się w połowie VI wieku. Słownie szóstego 🙂 Jest to jedno z największych osiągnięć okresu hellenistycznego. Tunel, a właściwie akwedukt, zaopatrywał w wodę miasto Pythagorion. Długość tunelu wynosi 1036 m. Budowniczy kopali tunel z 2 stron jednocześnie, spotkali się pomyłka w wyliczeniach na odcinku ponad 1 km wyniosła tylko 1,5 metra. Jak na VI wiek to chyba całkiem niezły wynik.

Tunel Eupalinosa
Tunel Eupalinosa
Pitagorio
Jaskinia Pitagorasa

Samos plaże

Samos co zobaczyć – plaże

Plaże na Samos są przepiękne ale … ale są to plaże żwirowe. Kto szuka piasku będzie zawiedziony, albo doceni krystalicznie czystą wodę i brak tłumów. Zresztą nasze zdjęcia pokażą najlepiej piękno plaż na Samos.

Livadaki Beach

Plaża położona jest niedaleko stolicy Samos, plaża idealna do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Widok zachwyca. Na plaży znajduje się super bar i tawerna z luźną atmosferą. Idealne miejsce dla młodych ale i tych troszkę starszych też.

Kampos

Bardzo ładna i długa plaża, typowo letniskowa miejscowość ciągnie się wzdłuż plaży, mnóstwo tawern a życie budzi się tutaj po zachodzie słońca.
Kokkari Beach

Odwiedź z nami Samos!
  Tsamadou Beach

  Zatokowa, urokliwa plaża, prowadzi do niej strome zejście. Jest to plaża, na którą trzeba dojechać ale naprawdę warto. Część plaży jest przeznaczona dla nudystów.

  Mykali Beach

  Niedaleko Pitagorio znajduje się bardzo długa, praktycznie bez ludzi plaża Mykali. Idealna dla osób, które chcą spędzić samemu czas na plaży.

  Mikro Seitani i Megalo Seitani Beach

  To są bardzo szczególne plaże. Żeby się do nich dostać należy wybrać się na treking górską ścieżką. Po drodze mamy na początek plażę Micro Seitani, dalej jest większa Megalo Seitani. Szczególnie piękna jest plaża Mikro Seitani, jeżeli szukacie plenerów na super zdjęcia to miejsce jest idealne. Droga w jedną stronę na Megalo Seitani wynosi ok 2 godzin. Pamiętajcie żeby zabrać ze sobą wodę i ewentualnie prowiant.

  Samos Plaża Kokkari
  Samos Plaża Kampos
  Samos Plaża Livadaki
  Samos Tsamadou Beach

  Zwiedzanie i Hotele

  Hotel Blue Style Resort

  Polecamy hotel Blue Style Resort na wakacje ponieważ leży przy pięknej plaży, jest 15 min spacerem od miasta Samos, idealny punkt wypadowy na zwiedzanie wyspy. Hotel prowadzi formułę All Inclusive a leżąc na plaży można korzystać z hotelowego baru. Po zamówieniu napoju za min 3 Eur leżaki i parasole są na plaży gratis.

  Wypożyczenie samochodu

  Samochód to najlepszy sposób żeby zwiedzić wyspę. Polecamy wypożyczalnię Aramis, w ofercie posiadają szeroki wybór samochodów, od małych po duże typu SUV. Oczywiście jak to w Grecji, samochody to nie nówki sztuki z salonu ale w warunkach greckich to jest wielki atut.

  Samos Plaża Micro Seitani
  Samos Tsamadou Beach
  Samos Plaża Micro Seitani
  Samos Hotel Blue Style Resort
  Samos Hotel Blue Style Resort
  Samos Stolica
  Samos Kokkari
  Samos Pitagorio

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top