skip to Main Content
Oman przewodnik Soleno

Oman wakacje w Szwajcarii bliskiego wschodu

Jeżeli szukasz ciekawego kierunku na zimowe wakacje ale nie chcesz lecieć 10-13 godzin to Oman będzie bardzo dobrym wyborem. Czego się spodziewać po tym mało znanym kraju?

Z ciekawości przeczytaliśmy co pisze polski internet o rejonie Salalah w Omanie. Jest sporo artykułów zachwalających miejsca do zwiedzania, łącznie z centrum handlowym.

Nasza rekomendacja – to super miejsce ale na odpoczynek, może być super aktywny ale jednak odpoczynek.

Oman nazywany jest Szwajcarią bliskiego wschodu. Coś w tym jest, kraj jest bogaty i inwestycje są na wysokim poziomie. Także te w turystyce.

Hawana Salalah, o tym miejscu będzie ten tekst.

Hawana Salalah

Jeszcze dekadę temu była tu tylko pustynia. I fantastyczne plaże. Teraz jest niesamowite centrum turystyczne i fantastyczne plaże. Czego chcieć więcej.

Są tu 3 hotele o bardzo wysokim standardzie i marina przygotowana na przyjmowanie luksusowych łodzi i jachtów. Do tego restauracje i sklepiki. Wszystko ożywa po zmroku, okolica zachęca do spaceru a zachody słońca nad cudownymi plażami są przepiękne.

Plaż ciągną się kilometrami, są szerokie z jasnym, drobnym piaskiem. Morze jest krystalicznie czyste. Nic dziwnego, że to właśnie miejsce wybrano na zbudowanie wakacyjnego kurortu.

Dla kogo Oman? Dla chcących wypocząć w komfortowych warunkach z bardzo dobrym serwisem. Również dla chcących spędzić wakacje trochę bardziej aktywnie.

Specjalnie dla miłośników wodnych szaleństw wybudowano nowoczesny aquapark, dostępny bezpłatnie dla wszystkich gości hotelowych w Hawana Salalah. To sprawia, że wakacje w Omanie to również genialna sprawa dla dzieci!

Na terenie Mariny w wielu miejscach są stanowiska z rowerami. Choć są raczej zaniedbane to można znaleźć egzemplarze nadające się do jazdy i udać się na zwiedzanie okolicy. Rower można potem zostawić w dowolnym miejscu.

Oman Przewodnik Soleno

SUP-er wakacje

Z atrakcji miejscowych polecamy wcześnie rano, najlepiej pomiędzy 6 a 7, udać się na koniec falochronu gdzie można zaobserwować stada delfinów wypływających w pełne morze.

Cała Marina poprzecinana jest kanałami, którymi łódkami można dopłynąć do licznych prywatnych rezydencji znajdujących się w głębi lądu. Takie aktywne wakacje w Omanie to jest to!

I te właśnie kanały stwarzają niesamowite możliwości dla uprawiania naszej ulubionej wodnej dyscypliny – SUP czyli Standard Up Paddling. Sport wymyślony w Kalifornii jest teraz coraz bardziej popularny na całym świecie. O SUP możecie poczytać na naszym blogu, jest cały tekst poświęcony temu sportowi.

Odwiedź z nami Oman już dzisiaj!
  Kanałami na SUP możecie zwiedzić całą marinę. Woda jest gładka jak lustro i idealnie nadaje się dla nawet początkujących. Niestety w Omanie wypożyczenie SUP jest absurdalnie drogie – 100 zł za godzinę, na szczęście pamiętajcie, że wypożyczamy deski SUP naszym klientom na wyjazdy.

  Co zwiedzić

  Hotele. Wszystkie hotele są bardzo wysokiego standardu, wyżywienie jest bardzo dobre, wysokiej jakości. Także napoi nie brakuje, oczywiście tych alkoholowych również.

  W hotelach jest dostępne bezpłatne wifi a zasięg jest też nawet na plaży.

   

  Wycieczki godne polecenia są dwie. Jedna to wyjazd do Salalah, zobaczyć można miejscowy targ, Wielki Meczet przy Pałacu Sułtana, Muzem Kadzidła z którego słynie Oman, .

  Druga wycieczka to Noc na pustyni Rub Al-Khali, największej piaszczystej pustyni na świecie. Wyjazd jeepami na wycieczkę jest po południu w kierunku pustyni. Po drodze krótki postój na farmie wielbłądów, czas na zdjęcia. Następnie wjazd na największe wydmy w okolicy Al-Hashman, skąd można podziwiać przepiękny zachód słońca. Wieczorem jest rozbicie obozu, rozpalenie ogniska, kolacja. Będzie czas na podziwianie przepięknego nieba pełnego gwiazd. W obserwacji gwiazd znakomicie pomaga brak sztucznego oświetlenia w okolicy. Potem czas na sen. Po śniadaniu  wyjazd w  drogę powrotną, jeszcze przystanek w dolinie Wadi Dawkah, gdzie można zobaczyć drzewa kadzidłowca.

  Wakacje w Omanie: zanim wyjedziesz

  Przed wyjazdem warto zasięgnąć informacji konsularnych np. tutaj. Warto odpowiednio przygotować się do podróży. Nie zapomnijcie o wizie, bo na miejscu może być bardzo droga!

  Wakacje W Omanie
  Wakacje W Omanie
  Wakacje W Omanie
  Wakacje W Omanie
  Wakacje W Omanie
  Wakacje W Omanie
  Wakacje W Omanie
  Wakacje W Omanie

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top