skip to Main Content
Lefkada

Lefkada. Wyspa, w której się zakochasz.

Lefkada bardzo rzadko pojawia się jako cel wakacyjny a szkoda bo to wyspa przepiękna. Wyspa nie zachwyci zabytkami ponieważ takich na niej brak. Ale to co pokazuje natura zachwyca i jest to poziom zachwytu z najwyższej półki. My na hasło Lefkada reagujemy odruchem pakowania walizki. I tak na samym starcie już wszyscy wiedzą, że będzie z naszej strony mocna rekomendacja tego wakacyjnego kierunku.

Lefkada leży na morzu jońskim i zalicza się, co wydaje się logiczne,  do Wysp Jońskich. A towarzystwo ma nie byle jakie bo Wyspy Jońskie to też cudowna Kefalonia i bardzo modna wyspa Zakynthos. Jest coś co łączy te wyspy i powoduje, że właśnie tam są plaże zaliczane do czołówki nie tylko europejskich plaż ale i plaż światowych. To wapienna skała, która jest wymywana przez morze i dzięki temu mamy plaże z jasnym piaskiem lub drobnym żwirkiem a do tego niesamowity kolor wody. Takie zjawisko znajdziemy na Kefalonii na plaży Myrtos, na słynnej plaży wraku czyli Navagio na Zakynthos oraz na plaży Egremni.

Lefkada ma dwa oblicza, wybrzeże z małymi miasteczkami i pięknymi plażami oraz środkowa część wyspy, która jest zalesiona i górzysta. Na trenach górzystych można zobaczyć wille, często luksusowe z basenami z niesamowitym widokiem na morze. Te wille to jedna z wielkich atrakcji Lefkady. Znajdziemy wille dla 3-4 osób ale i dla 6-10 też są odpowiednie obiekty. Takie wille mamy w naszej ofercie i nasi turyści bardzo często wybierają takie wille zamiast hoteli. Jest to propozycja dla wszystkich miłośników spokoju i kontaktu z przyrodą.

Grecja Kod QR I Formularz PLF

Lefkada co zobaczyć

Zamek Agia Mavra

Jest to  średniowieczny zamek z XIV w. Jego mury są bardzo dobrze zachowane, w środku zamku znajduje się  kościół Agia Mavra,. Kiedyś zamek służył do obrony przez wrogami a dzisiaj to jeden z niewielu zabytków na wyspie i często służy za miejsce odbywania się wydarzeń kulturalnych.

Muzeum Archeologiczne w Lefkadzie

Znajdują się tutaj eksponaty odkryte podczas prac archeologicznych, często pamiętają one czasy rzymskie. Jest też duża kolekcja urn i innych przedmiotów związanych z pogrzebami, które zostały odkryte na starożytnych cmentarzach.

Dla kogo Lefkada? Dla wszystkich kochających spektakularne widoki, mało zatłoczone miejsca, piękne plaże i dobrą kuchnię. Czyli dla miłośników prawdziwej Grecji. Gwarantujemy zakochanie.

Klasztor Faneromeni

Klasztor jest z czasów początków chrześcijaństwa i powstał w miejscu starożytnej świątyni Artemidy. Teraz w środku znajduje się Muzeum Kościelne, pokazujące rozwój religii chrześcijańskiej na wyspie.

Sivota

Sivota jest bardzo klimatycznym kurortem w jego porcie cumują luksusowe jachty. Jest pięknie położony nad zatoką z górami w tle. Za dnia idealne miejsce na wypoczynek by po zmroku stać się miejscem tętniącym życiem, tu znajdziemy najlepsze tawerny na wyspie i miejsca gdzie gra muzyka i można potańczyć.

Nidri

To typowy kurort z główną ulicą pełną sklepików i restauracji. Plaża może nie jest najładniejsza na Lefkadzie ale za to temperatura wody jest najwyższa a z racji na położenie woda jest tu gładka jak stół. Idealnie sprzyja to pobytowi z dziećmi, jest bezpiecznie ale i też bardzo ładnie. Przebywający na plaży w Nidri będą mieli okazję patrzeć na sąsiednią wyspę Skopelos, która kiedyś należała do słynnego Onassisa a teraz jest w posiadaniu rosyjskiego miliardera. A przed Skopelos widzimy wyspę Madouri z piękną willą skierowaną w stronę miasta. To wyspa należąca do słynnego greckiego pisarza Nanosa Valaoritisa zmarłego w roku 2019.

 

Wodospady Domossari

Obok Nidri znajdują się najpopularniejsze wodospady na Lefkadzie . Widok wody spadającej z 15 m skały jest warty tej wycieczki, da dole znajduje się małe jeziorko.

Lefkada plaże

Plaża Egremni

To naprawdę zjawiskowe miejsce. Dostać się tutaj możemy tylko od strony morza. Już to powoduje, że nie znajdziemy tutaj tłumów. Biały piasek i drobne kamyczki w kolorze praktycznie białym, do tego woda o kolorze jak z najbardziej zretuszowanego zdjęcia. Polecamy odwiedzić tą plażę podczas np rejsu wokoło wyspy albo wypożyczyć małą motorówkę i dostać wie tu na własną rękę. Wtedy będzie więcej czasu na delektowanie się plażą, która naszym zdaniem jest jedną z najpiękniejszych plan na świecie.

Plaża Porto Katsiki

Miejsce trochę podobne do plaży Egremni ale dostaniemy się tutaj również samochodem. To powoduje, że jest tu zwykle dość sporo turystów, szczególnie w lipcu i w sierpniu.

Odwiedź z nami Lefkadę już dzisiaj
  Plaża Vassiliki 

  To plaża szczególna. Turystów leżących na leżakach jest mało. Ale nie jest to plaża wyłoniona, oj nie. Ludzi jest nawet sporo tylko prawie wszyscy pływają na windsurfingu. Jest to idealne miejsce na windsurfing właśnie. Wiatry są odpowiednie do bezpiecznego pływania od i do brzegu, wiatr jest silny więc i prędkości są wysokie. Przy plaży są bardzo dobrej jakości tawerny więc można zjeść pyszny lunch z widokiem na żagle tnące morze.

  Lefkada

  Lefkada wycieczki fakultatywne

  Co polecamy na Lefkadzie?

  Polecamy wypożyczyć samochód i objechać wyspę dookoła. Polecamy korzystać z plaż bo są naprawdę cudowne. Polecamy treking w górach, no może nie w lipcu i w sierpniu bo temperatury są za wysokie. Polecamy tą wyspę dla miłośników windsurfingu. Polecamy wyspę dla miłośników dobrej kuchni, poziom tawern to absolutna grecka czołówka. 

  Wycieczki fakultatywne

  Island Tour – na trasie wycieczki zamek w Lefkadzie – Agia Mavra, wiatraki z XVIII w. przy plaży Gyra i klasztor Fanermoni – centrum religijne wyspy. Postój w starej wiosce Agios Nikitas, czas na kawę i spacer po klimatycznej uliczce ze sklepikami. Czas na obiad w lokalnej tawernie. Na zakończenie wizyta w górskim miasteczku Karya, słynącym z rękodzieła i lokalnych produktów. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 36 EUR (nie zawiera obiadu).

  Rejs na Kefalonię i Itakę – w programie zachodnie wybrzeże Lefkady – widok na Porto Katsiki od strony morza i przystanek na kąpiel na niezwykłej plaży Egremni. Przystanek w Fiskardo – najbardziej kolorowym porcie sąsiedniej wyspy Kefalonii. Następnie wizyta w ojczyźnie króla Odyseusza – Itace i pobyt na wspaniałej plaży Afales. Wpłynięcie do jaskini Papanikolis na Meganisi. W drodze powrotnej jedna z plaż legendarnego Scorpios i opłynięcie wyspy dookoła. Cena – ok. 25 EUR.

  Trzy Wyspy – relaksacyjny rejs do najpiękniejszych zakątków sąsiednich wysp – Meganisi, Kastos i Kalamos. Wyspa Meganisi – wpłynięcie do jaskini Papanikolis i pobyt na przepięknej plaży Asteras. Wyspa Kastos – wizyta w maleńkiej wiosce Kastos, czas na spacer, kawę i słodkości. Czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach przy otoczonej niezwykłymi formacjami skalnymi plaży Limni. Wyspa Kalamos – postój w porcie Kalamos, czas na obiad w lokalnej tawernie specjalizującej się w rybach i owocach morza. Po obiedzie relaks na wyjątkowej, otoczonej piniowym lasem plaży Asprogiali. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 35 EUR.

  Grecki wieczór – rejs na wyspę Meganisi, gdzie w małej wiosce Spartochori znajduje się rodzinna tawerna Lakis, prowadzona od lat przez prawdziwą grecką rodzinę. Kolacja z greckimi specjałami i winem, występ tancerzy i lekcja Zorby. Czas trwania: ok. 4,5 godz. Cena – ok. 38 EUR.

  Spacer po Lefkadzie – wieczorny spacer to idealna okazja do odkrycia wszystkich najpiękniejszych miejsc stolicy wyspy. Lefkada to prawdziwy labirynt małych uliczek, pięknych klimatycznych greckich tawern i sklepików. Czas trwania: ok. 4,5 godz. Cena – ok. 15 EUR. Ze względu na rozkład połączeń promowych wycieczka nie jest dostępna dla klientów z hotelu Esperides na Meganisi.

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top