skip to Main Content
Kwarantanna po powrocie do Polski

Kwarantanna po powrocie z zagranicy

W dniu 29.03.2021 zostały ogłoszone zmiany w zasadach kwarantanny dla wszystkich powracających z zagranicy do Polski, i tych powracających ze strefy Schengen i wracających z obszarów poza strefą Schengen.

Kwarantanna po powrocie z zagranicy

stan na 29.03.2021

Zgodnie z dzisiejszymi zapowiedziami Rządu, od jutra, tj. od 30.03.2021 roku,  zmianom ulegają zasady związane ze zwolnieniem z obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicy.

Blog Soleno

Turystyka to nasze życie. Od 20 lat pracujemy nad Waszymi wakacjami. Sprawdźcie bazę naszych artykułów.

Zaproponowane zmiany z pewnością są na plus, gdyż wprowadzają możliwość wykonania dużo tańszego testu antygenowego po powrocie do Polski zwalniającego z kwarantanny, bez względu na rodzaj transportu, którym powrót się odbywa.

Wprowadzony zostaje podział na 2 obszary:

 • Kraje znajdujące się w obszarze Schengen
 • Kraje znajdujące się w obszarze poza Schengen

Kwarantanna po powrocie z zagranicy kraje znajdujące się w obszarze Schengen

 • Bez zmian pozostaje zwolnienie z kwarantanny przy powrocie do Polski po przedstawieniu negatywnego wyniku testu (dowolnego typu, czyli PCR/antygen) wykonanego max. 48 godzin przed momentem przekroczenia granicy Polski przy powrocie.
 • W dalszym ciągu zaświadczenie zawierające wynik testu musi być wystawione w języku polskim lub angielskim. Wynik przedstawiony w innym języku nie będzie honorowany przez Polskie Służby Graniczne.
 • Zmiana na plus! Podróżni, którzy nie zdecydują się na wykonanie testu przed powrotem do Polski, a którym zostanie nałożona kwarantanna po powrocie, mogą wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny. Rodzaj testu – dowolny (PCR lub antygen)
 • Zmiana na plus! Powyższe zmiany dotyczą wszystkich środków transportu – transportu zbiorowego praz indywidualnego, a także pieszego przekraczania granicy.

 

Kwarantanna po powrocie z zagranicy kraje znajdujące się w obszarze poza Schengen

Dotyczy m.in. następujących kierunków: Kenia, Dominikana, Meksyk, Emiraty, Egipt, Turcja, Malediwy, Seszele, Tunezja, Maroko, Aruba

 • Zmiana! Od jutra przez Polskie Służby Graniczne przestają być honorowane, a tym samym nie będą zwalniały z obowiązku kwarantanny po powrocie testy wykonane w danym kraju przed powrotem do Polski.
 • Zmiana! Każdy pasażer bez wyjątku zostanie skierowany na kwarantannę.
 • Zmiana! Podróżni, którym została nałożona kwarantanna mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny. Rodzaj testu – dowolny (PCR lub antygen)

Masz pytania? Napisz do nas!

Pomożemy Ci zorganziować wyjazd dla Ciebie i Twojej rodziny. Bezpiecznie i pewnie.
  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top