Grecja Kod QR - jak wypełnić formularz PLF krok po kroku
skip to Main Content
Grecja kod QR i formularz PLF

Grecja Kod QR – jak wypełnić formularz PLF

Jadąc do Grecji należy wypełnić wcześniej formularz lokalizacyjny PFL i posiadać przy sobie kod QR. Piszemy jak to zrobić żeby uniknąć ew problemów na lotnisku.

Grecja kod QR i formularz PLF

Grecja to jeden z głównych kierunków wakacyjnych, które tak kochamy. Od początku lipca otwiera się również na turystów z Polski. Nie ma konieczności wykonania testów na COVID-19, by udać się do tego kraju, natomiast zanim wsiądziemy do samolotu, najpóźniej na 24 godziny przed wakacjami, musimy wypełnić  formularz na kod QR do Grecji (tak zwany PLF) , czyli formularz Passenger Locator Form. Aby to zrobić należy wejść na  https://travel.gov.gr/#/form

Grecja QR kod: krok po kroku

Gdy wejdziemy na stronę koniecznym jest zarejestrowanie konta. W tym celu klikamy na „register” i podajemy swój adres mailowy oraz wymyślamy hasło, które poniżej powtarzamy. Na nasz adres mailowy przyjdzie kod aktywacyjny, w który należy kliknąć. Mając założone konto logujemy się na stronie.

Strona jest wprawdzie w języku angielskim, ale nie powinna sprawić dużego kłopotu. Na początku musimy określić, w jaki sposób mamy zamiar dotrzeć na miejsce wypoczynku. Lecąc samolotem zaznaczamy okienko „aircraft” i klikamy na „continue”. Przechodzimy do strony, gdzie wpisujemy nazwę linii lotniczej, którą będziemy podróżować, a także numer naszego lotu. Poniżej uzupełniamy datę przylotu do Grecji oraz nazwę lotniska, na którym będziemy lądować. Te wszystkie informacje możemy znaleźć na umowie zawartej w biurze podróży lub dopytać o nie naszego Wakacyjnego Eksperta, u którego zakupiliśmy wakacje. Na pewno chętnie pomoże, a w razie potrzeby wraz z nami wypełni wniosek. Przechodząc do kolejnej strony formularza uzupełniamy nasze dane osobowe: nazwisko, imię, inicjał drugiego imienia (opcjonalnie), płeć i wiek. Następnie określamy jakim dokumentem będziemy posługiwać się podczas podróży, zaznaczając odpowiednio dowód osobisty lub paszport wraz z jego numerem. Poniżej uzupełniamy nasz numer telefonu (koniecznie na początku dodając +48), pod którym będziemy dostępni podczas wypoczynku. Kolejna strona formularza to konieczne do uzupełnienia nasze dane adresowe. I tak po kolei wpisujemy: kraj, województwo, miasto, kod pocztowy, ulicę i numer domu. Poniżej musimy jeszcze podać nazwy krajów, poza miejscem naszego zamieszkania, w których przebywaliśmy w ostatnich dwóch tygodniach. Analogicznie na kolejnej stronie uzupełniamy informacje na temat naszego pobytu w Grecji, a mianowicie: region, miasto wraz z kodem pocztowym, nazwę hotelu, w którym będziemy wypoczywać oraz jego adres. Jak widać wypełnienie tego formularza, to nic trudnego, wymaga od nas tylko chwili skupienia, by dane wpisane były poprawne. Na kolejnej stronie musimy podać namiary do osoby kontaktowej, która będzie dostępna przez najbliższe 30 dni, w razie nagłego wypadku. Są to podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, adres, telefon i e-mail.

Uwaga!!! Każda osoba musi mieć osobny kod QR, więc dla każdego podróżnego, również dla niepełnoletnich dzieci należy wypełnić osobny formularz i otrzymać kod QR. 1 osoba = 1 kod.

Po skompletowaniu wniosku na naszej skrzynce mailowej pojawi się wiadomość z potwierdzeniem wypełnienia formularza. Po zweryfikowaniu danych otrzymamy w kolejnej wiadomości wypełniony formularz z unikalnym kodem QR (przychodzi on najczęściej w nocy przed wylotem), który trzeba będzie koniecznie okazać na lotnisku.

Na jednym koncie mailowym można dodawać kolejnych współuczestników podróży. Koniecznym jest jednak wypełnienie wniosku dla każdej osoby.

Dla jednej osoby można wygenerować tylko jeden kod QR!!!

Logując się do swojego konta na stronie https://travel.gov.gr/#/form w zakładce „My dashboard” mamy wgląd we wszystkie wypełnione wnioski.

 

Formularz na kod QR do Grecji i last minute

Nasuwa się jednak pytanie, co z klientami, którzy będą chcieli zakupić wakacje w Grecji na mniej niż 24 godziny przed wylotem? Otóż nadal obowiązuje nas wypełnienie wniosku online. Jako uzupełnienie procedury został też wprowadzony formularz w wersji drukowanej. Mogą z niego skorzystać ci klienci, którzy nie otrzymali kodu QR przed wylotem. Taki wydrukowany i wypełniony wniosek należy okazać podczas odprawy check-in na lotnisku. Wraz z nim należy również mieć przy sobie treść e-maila, który otrzymaliśmy po wypełnieniu wniosku online. Jeżeli nie wygeneruje się kod QR przed naszym wyjazdem, należy mieć przy sobie również czysty formularz.

Tekst pochodzi ze strony wakacyjnyekstpert.pl.

Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

Back To Top