skip to Main Content
SUP Panama

Deska SUP i wakacje samolotem

Każdy na wakacjach lubi robić coś innego. Są miłośnicy zwiedzania, czytania książek, spacerowania. Ale bardzo dużo osób poza wspomnianymi rzeczami chce spędzić urlop aktywnie. Deska SUP nadaje się do tego idealnie. Jest lekka, łatwa w transporcie i dostarcza na morzu niesamowitej frajdy. A może interesują Cię inne SUP-er kierunki wakacyjne? Zapraszamy do przeczytania naszych tekstów o Samos, Omanie czy Lefkadzie.

Deska SUP  w samolocie

Pompowana deska SUP do idealny partner w podróży. Sama deska waży zwykle ok 8 kg, razem z wiosłem, pompką i całym osprzętem nie powinna przekroczyć wagi 13 kg. Mówimy tu oczywiście o nowoczesnych deskach, my osobiście korzystamy z wysokiej jakości desek polskiej firmy BASS. Po pierwsze bo lubimy to co polskie, po drugie deski są bardzo wysokiej jakości. A ich wiosła to już ekstra liga światowa. Polecamy.

Thassos
Samos
Oman
Panama

Deska SUP na lotnisku

Deska SUP przewożenie samolotem

Podróżowaliśmy z deską SUP wielokrotnie i tylko raz mieliśmy problem z nadaniem deski. Deska po spakowaniu w specjalny pokrowiec/plecak może być nadawana jak normalny bagaż rejestrowany. Jak już wcześniej wspominaliśmy, cały komplet waży ok 13 kg. Większość linii lotniczych ma limit bagażu 20 kg.

Wakacje i deska SUP to połączenie idealne. Kiedyś zaraziliśmy się tym sportem i chcemy zarazić też i Was 🙂

To oznacza, że do deski możemy dorzucić jeszcze bez problemów ok 7 kg rzeczy, najlepiej ubrań czy butów. Rzeczy, które nie uszkodzą się w transporcie. Jeżeli podróżujecie w 2 os i zabieracie jedną deskę to nigdy nie będzie problemu ze spakowaniem się, Jeżeli zabieracie 2 deski na 2 osoby to trzeba właśnie zaplanować pakowanie ubrań do deski. Pamiętajcie, że jeszcze mamy bagaż podręczny.

A ten jeden przypadek kiedy mieliśmy problem na lotnisku? Przy nadawaniu bagaży Pani na taśmie zapytała co jest w środku. Po usłyszeniu odpowiedzi, że sprzęt sportowy kazała nam dopłacić za nadanie bagażu specjalnego. Zupełnie bez żadnej podstawy ponieważ jeżeli nadajecie bagaż tak jak opisaliśmy nie ma podstawy do doliczania specjalnych opłat.

Deska SUP Samolot
Oman
SUP Lefkada
SUP Panama

Wakacje z SUP nasze najlepsze miejsca

Opiszemy miejsca osobiście przez nas testowane, priorytetem są miejsca bezpieczne, nadające się dla bardzie zaawansowanych użytkowników ale idealne też dla początkujących.

SUP Lefkada

Najlepsza miejscowość na SUP? Nidri. Morze bez fal, cieśnina będąca wejściem do portu skutecznie chroni przed falami i silnym wiatrem. Piękne widoki, można pływać pomiędzy małymi wysepkami łącznie ze słynną wyspą Scorpios, która kiedyś należała do greckiego magnata Onassisa a teraz należy do rosyjskiego miliardera. Lepiej do Scorpios nie podpływać zbyt blisko ponieważ ochrona w motorówkach reaguje bardzo szybko.

SUP Samos

Samos jest dość wietrzną wyspą ale jest super miejsce na SUP, to słynna plaża Livadaki, miejsce jest osłonięte przed wiatrem, na plażę toreb dojechać jadąc parę kilometrów polną drogą, na samej plaży znajduje się bar i tawerna więc warto zaplanować spędzenie tutaj całego lub choćby połowy dnia.

Zabierz deskę SUP na wakacje, napisz do nas w sprawie wyjazdu już dzisiaj !
  SUP Thasos

  Najlepsza miejscowość? Skala Prinos. Brak fal, miejscowość znajduje się na północy wyspy bardzo blisko stałego lądu, to położenie gwarantuje stałe, bardzo dobre warunki na SUP. Można pływać wzdłuż wybrzeża zarówno na wschód jak i na zachód ale należy zwracać uwagę na pływające promy pasażerskie.

  SUP Panama

  Na cel naszej podróży do Panamy wybraliśmy Playa Bonita bardzo blisko Panama City. Położenie z Zatoce Panamskiej powoduje, że są tu bardzo dobre warunki na SUP. Dodatkowo można obserwować statki, które czekają w kolejce do przepłynięcia Kanału Panamskiego. Należy tylko zwrócić uwagę na pływy morskie, czasami odpływ może utrudnić dopłynięcie do brzegu.

  SUP Oman

  Oman to coś niesamowitego. Jedna z najlepszych opcji na wakacje z SUP. W rejonie Salalah jest centrum turystyczne nazwane Hawana Salalah. Są tam 4 hotele, port i cała sieć kanałów idealnych na SUP. To jedno na najbezpieczniejszych miejsc na SUP, które widzieliśmy. Można godzinami pływać po kanałach i tylko mocny wiatr od morza czasami powoduje małe trudności.

  SUP Malediwy

  Na koniec nasz ostatni wyjazd z SUP. Malediwy to raj nie tylko dla chcących odpoczywać na leżaku. Hotele położone są na malutkich wysepkach, wyspy otoczone są rafą koralową i przy praktycznie każdej wyspie występuje olbrzymi obszar płytkiej wody. To idealnie nadaje się na pływanie na SUP. Słońce i najpiękniejszy kolor wody jaki można sobie wyobrazić. Tu nie wskażemy jednej konkretnej lokalizacji bo praktycznie każda z wysp, na której znajdują się hotele będzie do tego idealna.

  Panama
  SUPO Oman
  Oman
  SUP Thasos

  Deska SUP wypożyczalnia

  Nie masz swojej deski a chcesz zabrać deskę SUP na wakacje? Nie ma problemu, mamy swoje deski, które wypożyczamy na wyjazdy naszym klientom. Przy zakupie wyjazdu w naszym biurze podróży dostaniecie taką deskę całkowicie za darmo.

  Jeżeli nie kupiliście u nas wyjazdu to cennik wygląda następująco:

  7 dni – 250 zł
  14 dni – 350 zł

  W cenie cały komplet czyli deska, wiosło, pompka, leash i plecak do transportu.
  Deskę wyślemy kurierem, po stronie wypożyczającego jest koszt odesłanie deski do nas po zakończeniu czasu wypożyczenia.

  Deska SUP ubezpieczenie

  Jadąc na wakacje warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu zdrowotnym.

  Szczególnie wtedy gdy zamierzamy spędzać czas aktywnie. Jeżeli planujecie na wakacjach uprawiać sporty a szczególnie sporty o zwiększonym ryzyku jak: rower górski, nurkowanie, windsurfing i kitesurfing, wspinaczka, musicie pomyśleć o dobrej polisie, która zabezpieczy wasze zdrowie i życie za granicą.

  W ofercie posiadamy liderów w ubezpieczaniu wyjazdów turystycznych:

  Ergo

  Hanse Merkur, Signal Iduna, Allianz, TU Europa

  Przed wyjazdem koniecznie omówcie z nami kwestię odpowiedniego ubezpieczenia na wyjazd.

  SUP Lefkada
  Thassos
  SUP Malediwy
  SUP Meksyk

  Informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Podróży Soleno. z siedzibą w Rabce-Zdrój przy ulicy Orkana 31. Będziemy je przetwarzać tylko w celach, na które wyraziłeś zgodę (zaznaczając odpowiedni checkbox), czyli na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Twoje dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać daną nam zgodę - tą samą drogą jaką ją wyraziłeś, jednakże jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec tego przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych Masz również prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych może skutkować niemożliwością kontaktu z naszej strony, ponieważ możemy nie wiedzieć kto prosi nas o kontakt.

  Informujemy, że Biuro Podróży Soleno Marcin Wujec korzysta z subwencji PFR w ramach Tarczy Finansowej. 

  Back To Top